Anasayfa » Bel Çevresi

Göbek Yağları Ve Göbek Yağlarının Nedenleri

Pek çok kişinin baş belası göbek yağları… Ne yazık ki bazı kişiler, ne kadar diyet yapsalar; ve ne kadar kilo verseler de göbek yağlarından kurtulamıyorlar. Oysa göbek yağları, kış aylarında bol giysiler, ve hırkalarla kapatılsa da, yaz aylarında önemli estetik problemlerin kaynağı niteliği taşıyor. Göbek yağları sadece estetik problemler de yaratmakla kalmıyor, ve sağlığın bozulmasına da zemin hazırlıyor. Yani göbek yağlarından mutlaka kurtulmak gerekiyor, ama, göbek yağları nasıl erir? İşte bu yazımızda sizlere göbek yağları nasıl erir sorusunun yanıtlarını vermeye çalışacağız.
Göbek yağlarının nelere sebebiyet verdiğine kısaca bakmak istersek, göbek yağları metabolik sendromlara neden olur, kalp hastalıklarına sebebiyet verir, ve Tip 2 diyabet için zemin hazırlayan bir nitelik taşımaktadır. Bu nedenle, göbek yağlarını eritmek şarttır, ve göbek yağları nasıl erir sorusunun yanıtının, bir uzman doktor, ve diyetisyene sorulması önerilmektedir. Göbek yağı çok olan kişilerde, bir takım hormon bozukluklarının olabileceği unutulmamalıdır. Bu nedenle, göbek yağları nasıl erir sorusunun yanıtı için doktor tarafından desteklenmesi gereken ilaç tedavisinden faydalanılabilir. Göbek yağları nasıl erir sorusunun yanıtları arasında elbette diyetlerden de söz etmek gerekmektedir; diyetler sayesinde, göbek yağı, ve bel çevresi problemleri giderilebilir, bununla birlikte, göbek yağlarının sebebiyet verdiği bir takım sağlık sorunlarından da kurtulmak mümkün hale gelebilir.


Göbek yağları nasıl eritilir sorusunun yanıtlarını vermeden önce, göbek yağlarının nedenlerinin araştırılması gerekmektedir. Vücudunuzda bulunan fazla yağlanma, kesinlikle tek başına bir sağlık problemi değildir; ancak, göbek yağı, abdominal yağlanma olarak da isimlendirilip, göbek yağlarının nedenleri arasında bir takım şeylerden söz edebilmek mümkündür. Örneğin, göbek yağlarının nedenleri arasında hipotiroidi probleminden söz edilebilir, yani tiroid bezlerinin az çalışması göbek yağlarının nedeni olabilir. Kortizol fazlalığı, ya da insülin direncinin de göbek yağlarının nedenleri arasında sayılabileceğinin belirtilmesi gerekmektedir. Böbrek üstü hormonlarının fazla çalışması da göbek yağı nedenleri arasında yer alabilmektedir.
Göbek yağlarının nedenleri arasında dengesiz beslenmeden de söz etmek gerekmektedir. Göbek yağları, kişilerin menopoz dönemlerinde de tetiklenmekte olan bir durum olarak karşımıza çıkabilmektedir. Az enerji harcamak, ve hareketsizliğin de göbek yağlarının nedenleri arasında yer aldığının unutulmaması gerekmektedir. Göbek yağının bir diğer sebeb ise fazla alkol tüketimidir. Kronik stres de, göbek yağlarının nedenleri arasında sayılan önemli faktörlerden bir diğeridir.

,böbrek üstü yağları nasıl eritilir,bobrek ustu yaglari eritme,böbrek üstü yağları eritme,bel cevresi zayiflama,göbek yağları
15 Mayıs 2012 1,474 1 yorum yapılmış

Bir yorum yapılmış »


  • ayla demiş ki:

    ben de bugün başlıyorum inş faydası olur

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir