Anasayfa » Dilara Koçak

Dilara Koçak İle Kolay Zayıflamanın 15 Yolu

Zayıflamak, hemen hemen her Türk kadının, bazen ihtiyacı; bazense özentisidir. Bazen çocuk dünyaya getiren anneler fazla kilolarını vermek için çabalar, bazen ilaç kullanımına bağlı fazla kilolardan kurtulmak istenilir; bazense porsiyon büyüklüğü kaçırılmış olan yemekler nedeniyle kilo vermek gerekir. Böyle durumlarda, zor diyetler yapmaya elverişli bir yüreğe sahip değilseniz, Dilara Koçak tarafından sizlere sunulan, zayıflamanın 15 kolay yolu formülünü uygulayarak, kendinizi bir anda, tığ gibi bir bedene sahip olmuş şekilde bulabilirsiniz. İşte Dilara Koçak‘tan gelen, zayıflamanın 15 kolay yolu…

Dilara Koçak Kolay Zayıflama Yöntemleri
1) Dilara Koçak, kendinize yemekler için yasaklar koymak yerine, herşeyden yemenizi önerirken, porsiyonlarınızı küçültmeniz gerektiği önerisinde bulunmayı da ihmal etmiyor. Dilara Koçak, yasakların her zaman cazip olduğunu; ve kendinize yasaklar koymak yerine, porsiyonlarınızı küçültmenin, daha mantıklı bir zayıflama yöntemi olduğunu belirtiyor.


2) Hayatınızda kullandığınız şeker miktarından ödün verebilirsiniz. Bunu yapmak için Dilara Koçak‘ın sizlere tavsiyesi, sadece, gün içerisinde içtiğiniz kahve ve çaylara şeker eklememeniz. Kesme şeker kullananlar, gün içinde içtikleri kahve ve çaya, ortalama beş kesme şeker atıyorlarsa, her kesme şekerin 20 kalori olduğunu düşünecek olursak, günlük 100 kalori almamış olacaklar. Gün içerisinde daha fazla kesme şeker kullananlar için oran daha yükselecektir. Ayda 3000 kaloriden vazgeçerseniz eğer, yıl içerisinde 36.500 kalori almayacağınızı belirten Dilara Koçak, bu sayede, yıl içerisinde alacağınız beş kilodan feragat edeceğinizi belirtiyor. Kahve ve çaydan başka hiç bir şeyden şekeri çıkartmanızı da istemiyor…
3) Yaptığınız salataların içerisine sadece bir tatlı kaşığı zeytinyağı koymanızın yeterli olacağını belirten Dilara Koçak, bundan sonraki yağların 50 kaloriye tekabül ettiğini de ekliyor. Zeytinyağının yeterli gelmediği durumlarda, sirke ve baharat ile hazırlanmış soslardan ve yoğurt ile hardaldan da faydalanabileceğinizi belirten Dilara Koçak, zayıflamanın 15 kolay yolu içerisinde, az yağlı salatalar tüketmemizi öneriyor kısaca.
4) Haftada en az bir ya da iki sefer de kurubaklagillerden faydalanmak gerekiyor. Mercimek, kuru fasülye, nohut gibi kurubaklagiller, içeriklerinde yoğun miktarda bitkisel protein ile lif barındırıyor. Bu sayede, liflerin faydalarından yararlanarak, bağırsaklarınızın daha kolay çalışması ve sindirimin daha kolay gerçekleştirilmesi sağlanırken, aynı zamanda da liflerin kansere karşı koruyucu özelliklerinden faydalanmış oluyorsunuz.
5) Hayvansal gıda tüketiminde, ya yağsız; ya da az yağlı olanları tercih edin. Örnek vermek gerekirse, et, süt, peynir gibi gıdaların az yağlı ya da yağsız olanlarını almanız, doymuş yağ tüketimini azaltacak olmanız anlamına geldiğinden dolayı, sizin günlük daha az kalori almanızı sağlayacak; aynı zamanda kolesterol riskinizde de ciddi anlamda bir azalma meydana gelecektir.
6) Kolay zayıflama yolları arasında, Dilara Koçak’ın önerilerinden bir diğeri de, alkol kullanımını sevenler için, alkol kullanımını sınırlandırmaları yönünde. Şöyle ki, alkol kullanacak olanlar, votka, viski ya da rakı içtiklerinde, %45 – %50 oranında alkol alacakken, şarap içenlerde bu oran %12 – %15 arasında değişecektir. Bir gram alkolde ise 7 kalori bulunmaktadır. Bu nedenle, hayatınızdaki alkol oranını sınırlandırmanız, sizin daha kolay zayıflamanıza yardımcı olacaktır.
7) Sabah kahvaltısını mutlaka yapmanız gerektiğini söyleyen Dilara Koçak ekliyor: her sabah kahvaltısında aynı şeyleri yemeyin. Kimi sabah peynir yiyorsanız; kimi sabah da yulaf ezmesinden faydalanın. Yumurta ve yoğurt ile meyveler de, sabah kahvaltılarınızın süsü olabilmektedir. Farklı tatları denemeye kendinizi alıştırırsanız, kilo kontrolünde daha sağlıklı yol almış olursunuz.
8) Yumurta yemeyi seviyorsanız, haftada bir ya da iki taneden fazla yumurta yememeniz gerektiğini de bilmelisiniz. Ancak yumurta yerken kendinize, şu şekilde bir düzen oluşturabilirsiniz: bir yumurta sarısının içerisine üç adet yumurta beyazını karıştırırsanız, daha az yağ alacak, kolesterol riskini azaltacak; ancak daha fazla da protein alacaksınızdır.
9) Geceleri acıkan kişilerin çoğunda duygusal bir boşluk olduğunu belirten Dilara Koçak, fiziksel açlık ile, duygusal açlığın birbirine karıştırılmaması gerektiği yönünde, kilo kontrolü gerçekleştirmek isteyen kişileri uyarıyor. Fiziksel açlık normal olduğu kadar, geceleri acıkmanın da duygusal boşluklardan kaynaklandığının bilinmesi gerekiyor; ve buna göre gözlemci olmaya önem vermek gerekiyor. Eğer kendinizi kontrol edemiyorsanız, bir psikoloğa gitmenizi öneren Dilara Koçak, zayıflamanın 15 kolay yolunda, kısaca, bir psikologtan yardım almanın da gerekebileceğini; ve kişilerin kendilerini tanımalarının önemini vurguluyor.
10) Dilara Koçak, kolay zayıflamanın 15 yolu arasında, öğün atlamamanın önemini de vurguluyor. Her atlanan öğün, bir sonraki öğünde daha fazla şey yememizi gerektiriyor; çünkü acıkıyoruz. Ancak sık yemek yersek, daha az yemek yeriz; ve metabolizmamız da daha hızlı çalıştığı için, yediklerimizin sindirimi çok daha kolay olacaktır. Hal böyle olunca, kilo kontrolünde de önemli bir adım atılmış olacaktır.
11) Zayıflamanın 15 kolay yolu arasında 11. sırada, farklı besinlerle beslenmenin öneminden bahsediyor. Hiç bir besinin tek başına kilo aldırmadığını; ve kilo verdirmediğini belirten Dilara Koçak, zayıflayayım derken sağlığınızdan da olmamanız gerektiğini; ve ihtiyaç duyulan her tür besinin alınması gerektiğini vurguluyor.
12) Lokmalarınızın içinde kaç kalori olduğunu saymakla uğraşmayın. Her besin grubunu yemeklerinizde tüketin. Et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, sebzeler ve meyvelerden mutlaka her öğünde tüketin; ve buna paralel olarak da sağlıklı beslenmeyi kendinize amaç edinin.
13) Kendinize yiyecek ya da içecek alırken, kalori değerlerini, yağ ve tuz oranlarını bilmeniz, ve daha az olanları almanız size fayda sağlayacaktır. Bu bilgileri elde edebilmek için ise, yiyecek ve içeceklerin üzerlerindeki etiketleri okumanız gerekmektedir. Etiketleri okuduğunuzda, besinler arasından daha az yağ, kalori ve tuz içeren besinleri seçerken, yiyecek ve içeceklerinizin son kullanma tarihleri hakkında da bilgi sahibi olmuş olursunuz.
14) Kendinizi diyetten soyutlayın. Siz diyet yapmıyorsunuz; siz sadece yaşam biçiminizi değiştirerek, dengeli ve sağlıklı besleniyorsunuz. Bunu çevrenizdeki insanlara da aynen bu şekilde anlatın. Zayıflamanın 15 kolay yolu arasında bundan daha önemli yol olduğunu düşünmeyin. Diyet demek sıkıntı demek, zorunluluk demek, sizin ise bütün bunlara ihtiyacınız yok.
15) Dilara Koçak, kolay zayıflamanın 15 farklı yolundan bahsederken size şunu da önermektedir: ”Battı balık yan gider mantığı ile hareket edip de ya hep ya hiç demeyin. Bunun yerine, bir öğünde kendi beslenme tarzınızı bozduysanız, bunu mutlaka bir sonraki öğün ile telafi edin. Aksi tardirde istediğiniz sonucu almanız zor olacaktır.”

Dilara Koçak tüm zayıflama önerileri ve tarifleri

,kolay zayıflama yöntemleri,en kolay zayıflama yöntemleri,KOLAY ZAYIFLAMA YÖNTEMİ,kolayca zayıflama yöntemleri,HIZLI ZAYIFLAMA YÖNTEMLERİ
8 Temmuz 2011 11,304 4 yorum yapılmış

4 yorum yapılmış »


 • seda demiş ki:

  çok haklısınız


 • simay demiş ki:

  süper yaa işte (kolay zayıflamanın yöntemlerinden) 15 tanesi


 • ipek demiş ki:

  evet bence çok doğru anlatmış dilara koçak bende kilo vermeye çalışıyorum


 • cansu aslan demiş ki:

  iyi akşamlar ben kendi boyuma göre fazla kiloluyum boyum 1.69 kilom 91 herkesin bana çok kilosun zayfla demelerinden bıktım kendi kendime yapamyorum yapsam da 2-3 gün oluyor eski kilom 59 şimdiki kilom 91 ne olur bana yardım edin saygılarımla cansu aslan

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir