Anasayfa » Beslenme ve Diyet

Diyet Önerileri Ve Diyetin Püf Noktaları

Bu yazımızda sizlere, diyet önerileri, ve diyetin püf noktalarından bahsetmeye çalışacağız. Diyet önerileri ile, etkili zayıflama gerçekleştirebilmek adına, diyetin püf noktalarını bilmeniz gerekmektedir. İşte sizler için seçtiğimiz bazı diyet önerileri, ve diyetin püf noktaları:
Diyetin püf noktaları arasında ilk olarak, düşük kalorili, ve susatmayan yiyeceklerden söz etmeliyiz; ancak, susatmayan yiyecekler, ve düşük kalorili besinler yiyorsunuz diye de su içmeyi ihmal etmemelisiniz. Diyetin püf noktaları arasında bol su içmek, düşük kalorili içeceklerle bol sıvı almak gibi etkilerden söz etmek gerekmektedir.
Diyet önerileri arasında akşam yemeğinden sonra atıştırmamak yer almaktadır, ancak, eğer mutlaka bir şeyler yemek istiyorsanız, diyetin püf noktaları arasında, kalorisi 100′den az olan bisküviler; ve yarım kase dondurmadan yer alabileceğiniz önerisinden söz edilmektedir.
Diyetin püf noktalarından bir tanesinin de sık yemek yemek olduğunu unutmamalısınız. Gün içerisinde dört ya da beş öğün yemek yer; ve aralarda düşük kalorili besinler tüketirseniz diyet önerilerinde daha başarılı olursunuz. Diyetin püf noktaları, harcadığınızdan daha az kalori tüketmeniz ile ilişkilendirilmektedir.


Diyet önerileri arasında yer alan bir diğer nokta da, diyetin püf noktalarından bir tanesi olan, öğünlerde proteinli besinlerin tüketilmesi gerektiğidir. Proteinli besinleri yağsız et, yoğurt, fındık… gibi besinlerle alabilirsiniz. Vücudunuzda yağ yakımını olanaklı hale getirip kas yapımını sağlayan proteinli besinler, sizin daha geç acıkmanızı sağlamaları nedeniyle tok tutan yiyecekler arasnda yer almaktadırlar
Diyetin püf noktaları arasında yer alan bir başka şey ise, yemeklerin içerisine ilave edilen baharat, ve acıdır. Baharatlı yiyecekler, sizin daha kısa sürede, daha az yiyerek doymanızı sağlayacaktır. Bununla birlikte, yemeklerinizi daha lezzetli hale baharatlar ile getirebilmeniz mümkün.
Diyet önerilerinden bir diğeri de evinizde bulundurduğunuz besinlerle alakalı: evinizde bulunan yiyeceklerin kalorileri düşük olursa, atıştırdığınızda dahi kilo yapma ihtimalleri düşecektir.
Diyet önerilerine uymak için, dışarda yediğiniz yemekleri çocuk porsiyonu olarak sipariş etmenizin gerekliliğini de unutmamalısınız. Az yemek, diyetin püf noktaları arasında yer almaktadır, ve siz bunu çocuk porsiyonları ile sağlayabilirsiniz.
Makarna ya da et yemek yerine, onları sebzelerle değiştirmeyi tercih ederseniz, hem daha çok yeme şansınız olacaktır, hem de daha az kalori alırsınız…

,zayıflamanın püf noktaları bunu uygulayın,diyet önerileri püf,dr gürkan kubilay susratmayan yiyecekler,Susatmayan Besinler,9karışım zayıflama çayı
22 Nisan 2012 210 yorum yapılmamış

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir