Anasayfa » Beslenme ve Diyet

Diyet Sırasında Kabızlık

Diyet yaparken nelere dikkat etmeliyiz; ve zayıflarken nelere dikkat edilmeli sorularının yanıtlarını bulabileceğiniz yazımızda, sizlere diyet sırlarından söz etmeye çalışacağız. Diyet yaparken nelere dikkat etmeliyiz diyenler, zayıflarken nelere dikkat edilmeli diye soranlar, ve diyet sırlarını öğrenerek etkin bir şekilde zayıflamayı kendisine amaç edinenler… Bakalım gerçekten de diyet yaparken nelere dikkat etmeliyiz?
Diyet yaparken nelere dikkat etmeliyiz sorusunun yanıtları arasında ilk olarak şuna dikkat etmeniz gerekmektedir: diyet sırasında kabızlık yaşıyor musunuz? Diyet sırasında kabızlık yaşayan kişiler, kendi aralarında şu şekilde diyaloglar geliştirmektedirler: büyük tuvaletine ne kadar sık çıkıyorsun? İki ya da üç günde bir… Bunun gibi bir cevap veriyorsanız, zayıflarken nelere dikkat edilmeli sorusunun yanıtlarından oldukça uzaksınız demektir. Bunun gibi diyaloglar gerçekleştiren kişilerin, genellikle kilosu fazla olan kişiler olduğu bilinmelidir. Bu nedenle, diyet sırasında kabızlık yaşadığınızı farkettiğinizde, eğer diyet sırasında kabızlık yaşadığınızı görmezden gelmeyi tercih ediyorsanız, size kötü bir haberimiz var: siz zayıflarken nelere dikkat edilmeli sorusunun yanıtları arasında yer alan diyet sırlarından oldukça uzaksınız… Diyet yaparken nelere dikkat etmeliyiz sorusunun yanıtlarını sizlere şimdi vereceğiz: diyet sırasında kabızlık yaşamanıza engel olma düşüncesindeyiz:


Diyet sırasında kabızlık yaşamak istemiyorsanız, diyet sırları arasında bol su içmenin yer almasının gerekliliğini unutmamalısınız. Diyet yaparken nelere dikkat etmeliyiz sorusunun yanıtlarından bir diğerinin de bol sebze; ve salata tüketimi olduğu unutulmamalıdır. Zayıflarken nelere dikkat edilmeli sorusunun yanıtını verenler şunu da unutmamalılar ki: en iyi diyet bile spor ile desteklenmelidir. Diyet sırasında kabızlık yaşamak istemiyorsanız, diyet sırları arasında yer alan sporu kesinlikle uygulamalısınız…
Diyet yaparken nelere dikkat etmeliyiz sorusunun yanıtları arasında, diyet sırasında kabızlık yaşayıp yaşamadığınıza dikkat etmenizin gerektiğini söyleyebiliriz. Günde en az bir sefer büyük tuvalet ihtiyacınızı gerçekleştirebilmeniz diyet sırları arasında yer almaktadır. Büyük tuvalet gereksiniminizin günde en az bir sefer giderilmesi, bunun saatinin de belirli olması oldukça önemlidir. Bu durum sadece diyet sırlarını araştıranlar için değil, sağlıklı yaşamayı kendisine amaç edinen herkes için geçerlidir. Diyet sırasında kabızlık takip edilmeli, ve gerek duyulursa düzeltilmesi için çalışılmalıdır.
Diyet yaparken nelere dikkat etmeliyiz, ve zayıflarken nelere dikkat edilmeli sorusunun yanıtları arasında, bol spor yapmak, yürüyüş, ya da karın egzersizlerini uygulamanın da diyet sırları arasında yer aldığı kesinlikle unutulmamalıdır…

,diyette tuvalet,diyette kabızlık,diyet tuvalet,diyet sırasında kabızlık,diyet yaparken tuvalet
26 Nisan 2012 738 yorum yapılmamış

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir