Anasayfa » Beslenme ve Diyet

Diyet Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler ?

Artmış kilolardan kurtulmak bilinçli diyet gerektirir. Ağırlık kaybına uğramak la diyet yaparak sağlıklı bir şekilde zayıflamak arasında ciddi farklar vardır. Şok diyetler dediğimiz diyetler bir gün, iki gün, üç gün yaparsanız sorun yok, vücuda zararı da yok ama bu durumları lahana kalsiyum detoks tarzı ürünleri kullanıp on beş, yirmi gün uygulamak vücut için ciddi bir faciadır.
Örneğin elma, kayısı kompostosu şekersiz olarak blender da karıştırıp öğlen saatine kadar içmek mideyi rahatlatır. Akşama kadar ise enginar çorbası veya hafif zeytinyağlı bir yeşil fasulye vücuda iyi gelir.


Egzersiz yaparak ta diyet yapmanız mümkün; temiz havada yürüyüş, ter atmak bu mevsimde çok iyi gelir mesela hamamlarda, saunalarda (buhar banyosu, güzel bir masaj)
bu mevsimde hamama girişinize ve de hamamdan çıkışınıza bir göz atın ne kadar rahatlamışsınız siz bile şaşıracaksınız.

Su mevsime göre serin içilebilir fakat kesinlikle buz gibi içilmesi önerilmez !

Soğuk su yerine ılık su, ılık ballı ve limonlu su içilmesi çok faydalıdır. Bol ılık su içerek bol bol idrara çıkın diyet sırasında tüm toksinleri atmaya yardımcıdır.

Diyet yapmadan İlk önce bir hekime başvurarak şeker, kan şekeri durumlarını ölçtürmek gerekir. Hekime danışmadan sakın ha sakın diyet yapmayın.

0130diyet

,diyet yaparken dikkat edilmesi gerekenler,kayısı hoşafı zayıflatırmı,rejim yaparken dikkat edilmesi gerekenler,hoşaf zayıflatırmı,kayısı kompostosu zayıflatırmı
24 Temmuz 2009 5,265 yorum yapılmamış

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir