Anasayfa » Beslenme ve Diyet

Zayıflatan Yiyecekler Ve Tarçın İle Zayıflama

Tok tutan yiyecekler nelerdir sorusunun yanıtı olan tok tutan yiyecekler, acıktırmayan yiyecekler, ve zayıflatan yiyecekler arasında, tarçının zayıflama etkisinden söz etmemiz gerekmektedir. Tarçın ile zayıflama adına, her gün bir çay kaşığının 1+4′ü kadar; yani günde ortalama bir gram tarçını bir günde tüketmeniz halinde, tarçın ile zayıflama etkisinden, zayıflatan yiyecekler arasında tarçının da yer alması nedeniyle faydalanabilirsiniz.
Tarçın ile zayıflama için tüketeceğiniz günlük bir gram oranındaki tarçın, yemeklerden sonra salgılayacağınız yüksek insülin miktarını dengeleyici bir etki göstereceğinden dolayı, acıkmanızı engelleyecektir. Tarçın ile zayıflamayı bu şekilde gerçekleştireceğiniz zaman, kan şekeri, trigliserid; ve kolesterol oranınızın da düşeceğine şahit olursunuz. Bundan dolayı da, acıktırmayan yiyecekler; ve tok tutan yiyecekler arasında yer alan tarçın ile zayıflama değil, sağlığa olan faydalarından da yararlanmış olursunuz.


Tok tutan yiyecekler nelerdir sorusunun yanıtlarından bir tanesi olan acıktırmayan yiyecekler, zayıflatan yiyecekler, ve tok tutan yiyecekler arasında yer alan tarçın, tarçın ile zayıflama sırasında, yemeklerin üzerine serpilerek kullanılabilir. Bu şekilde tarçın, kurubaklagillerden olan nohut ve fasülye ile güzel bir eşleşim gerçekleştirecektir. Tarçın ile zayıflama adına, bir dilim tam tahıllı ekmek üzerine tarçın serperek yemeniz de etkili olacaktır. İkindi kahvaltısında gerçekleştireceğiniz uygulama sırasında, akşam yemeklerinde kurt gibi acıkmaktan kurtulursunuz.
Tarçın ile zayıflama etkisinden yararlanmak adına, tarçını, yemeklerinizin içerisine de ilave edebileceğinzi belirtmek isteriz. Kabuk tarçın ile hazırlanacak bitki çayı da, tarçın ile zayıflamada dostunuz niteliğinde olacaktır. Tarçın ile zayıflamada, kurabiyelerin, ya da sütlü tatlılar ile keklerin üzerlerine eklenen tarçından etkin sonuç beklememeniz gerekmektedir.

,tarçın ile zayıflama,tarçınla zayıflayanlar,tarçın ile zayıflayanların yorumları,tarçınla zayıflayanların yorumları,tarcin ile zayiflama
11 Mart 2012 4,236 1 yorum yapılmış

Bir yorum yapılmış »


  • sempatik demiş ki:

    cok guzel ben tarcinin boyle etkili oldugunu bilmiyordum deniycem

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir