Anasayfa » Beslenme ve Diyet

Zayıflatan Yiyecekler Ve Yağ Yakan Sebzeler

Bu yazımızda sizlere, zayıflatan yiyecekler, ve zayıflatan yiyecekler ve yağ yakan sebzelerden bahsedeceğiz. Sıcak yaz aylarının başladığı bugünlerde, zayıflatan yiyecekler ile, yağ yakımını kolaylaştırabilir, ve sağlıklı bir hayat sürebilirsiniz. Peki zayıflatan yiyecekler nelerdir? İşte zayıflatan yiyecekler ve yağ yakan sebzeler:
Esmer pirinç: Zayıflatan yiyecekler arasında yer alan esmer pirinç içeriğinde B vitamini yoğun olarak bulunuyor. Yağlar, ve proteinler, zayıflatan yiyecekler arasında yer alan esmer pirinç sayesinde parçalanıyor, ve hazım işlemi kolaylaşıyor.
Greyfurt: Zayıflatan yiyecekler arasında yer alan greyfurt, metabolizmanın hızlanmasını olanaklı hale getirmektedir. Bu sayede zayıflamaya yardımcı olan yiyecekler arasında sayılan greyfurt, kişilerin kendilerini iyi hissettirmelerini de olanaklı hale getirmektedir.
Kırmızı üzüm: Zayıflatan yiyecekler arasındaki bir diğer isim de kırmızı üzüm. Dolaşım sistemini temizlemekte yarar elde edilmesini olanaklı hale getiren kırmızı üzüm, içeriğinde bulundurduğu vitamin, mineral, ve lifler sayesinde kolesterol seviyesinin düşürülmesini de olanaklı hale getiriyor.


Salatalık: Zayıflatan yiyecekler ve yağ yakan sebzeler arasında yer alan salatalık, içeriğinde bulunan yoğun lif miktarı dolayısı ile kişilere tokluk hissi verirken, su deposu olması dolayısı ile de zayıflamaya yardımcı oluyor.
Nar: Zayıflatan yiyecekler arasında yer alan nar, kişilerin kilo kontrolünü, hormon dengesi dolayısı ile olanaklı hale getiriyor. Aynı zamanda narın, sağlık deposu bir antioksidan olduğunu da belirtmemiz gerekiyor.
Adzuki fasülyesi: Tüm fasülyeler arasında, içeriğinde en az yağ bulunduran adzuki fasülşyesi, zayıflatan yiyecekler ve yağ yakan sebzeler arasında yer alırken, vücutta daha fazla suyun tutulmasını da olanaklı hale getiriyor.
Brokoli: Zayıflatan yiyecekler ve yağ yakan sebzeler arasında yer alan brokoli, içeriğinde bolca lif, ve C vitamini bulunduruyor. Zayıflatan yiyecekler ve yağ yakan sebzeler arasında yer alan brokoli, aynı zamanda içeriğinde, kalsiyum bulunduruyor. Karaciğerde olumlu etkiler yaratan brokolinin, hazmı kolaylaştıran bir etkisi de mevcut.
Elma: Zayıflatan yiyeceklerden bir diğeri de elma. Çok tatlı olmamak koşulu ile, bağırsakların harekete geçmesini olanaklı hale getiriyor.
Kiraz: Zayıflatan yiyecekler arasında sayılan kirazın etkisi, yumuşak bir müshil gibi. Hazmı hızlandırarak kilo kaybını olanaklı hale getiriyor.
Yulaf: Zayıflatan yiyecekler arasındaki yulaf, kişilerde şişkinlik ve toklluk hissi yaratıyor. Bir kase yulaf yendiğinde, vücutta üç kase su tutulmuş gibi oluyor.

,zayıflatan yiyecekler ve yağ yakan sebzeler,zayıflatan yiyecekler,zayflatan yiyecekler,sebzelerle zayıflama yöntemleri,zayiflatan yiyecekler
18 Haziran 2012 4,459 yorum yapılmamış

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir