Anasayfa » Diyet

Diyet Önerileri: Diyete Başlayamıyorum Diyenler İçin Öneriler

Diyete başlamak için, diyet önerileri hakkında biraz fikir sahibi olmanız gerekmektedir. Örneğin, diyete başlamadan önce, günlük olarak neler yediğinizi bir kağıda not alın, ve sonrasında da, yediklerinizin her birinin karşısına, kalori değerlerini yazın. Gün sonunda, kağıda bakarak, gün içinde toplam kaç kalori aldığınızı öğrenin, ve bakın; doğru bir kalori alım çizgisi üzerinde misiniz; yoksa, bir şeyler mi yapmanız gerekiyor… Diyete başlamak için yeterince nedeniniz varsa, diyet önerilerinden ilkini gerçekleştirdiniz demektir. Artık diyete başlamak için bir nedeniniz var: alınan fazla kalorileriniz…

Diyete Başlamak İçin Nedenler


Diyete başlamak için kendinize farklı nedenler de yaratabilirsiniz. Örneğin, yine bir not kağıdı alır; ve neden zayıflamak istediğinizi bu kağıda uzun uzun yazarsınız, sonrasında ise kağıdınıza bakar, ve nedenin, sizin için ne kadar geçerli olduğuna karar verirsiniz… Diyet önerilerine ihtiyacınız varsa, yine diyete başlamak için nedeniniz var demektir. Siz, diyete başlamak için kendinize daha pek çok neden sıralayacak notlar alabilirsiniz.

Diyete başlamak için, belki de çok sevdiğiniz bir yiyecekten, ya da içecekten vazgeçmeniz gerekecektir. Oysa, diyet önerilerinde, hiç bir yiyecek, ya da içecekten birden vazgeçmenizin gerekliliğine yer verilmiyor. Diyet önerilerinde, sevilen bir yiyecekten vazgeçmenin yolu, o yiyeceği yavaş yavaş azaltmaktan geçiyor. Bir süre sonra, vücut, sevilen yiyecek, ya da içeceğin az alınmasına, ve ardından da hiç alınmamasına alışıyor, ve böylelikle de diyete başlamak sizin için daha kolay bir hal alabiliyor.

Diyet Önerileri

Diyet önerileri arasında yer alan bir diğer unsur da şudur: düzenli, ve dengeli beslenmek zorundasınız… Bunun için öğünlerinizi kesinlikle atlamamanız gerekmektedir. Öğün atlamak demek, diyetinizde olumsuz sonuçlar ile karşılaşacağınız anlamına gelmektedir, ve bu durum kesinlikle önerilmemektedir. Diyette başarılı olmak için, diyet önerileri arasında yer alan, öğün atlamama kuralına kesinlikle uymalısınız.

Diyet önerileri arasında yer alan düzenli ve dengeli beslenmenin tek alternatifi öğün atlamamak değildir. Öğünlerinizi belirli saatlerde yemenizin gerekliliği de diyet önerileri arasında yer alır. Ve bunun dışına çıkılması halinde, vücut tarafından alınan kalorilerin vücuttan atılması zor olacaktır, kilo olarak geri dönüş alabilirsiniz. Alışkın olmadığınız saatlerde yemek yememenizin gerekliliği de bu anlamda diyet önerileri arasında yer almaktadır. Geceleri geç saatlerde, ya da yatmadan önce yemek yememenin gerekliliği de diyet önerilerinden bir diğeridir. Uyku öncesi yenilen yemeklerin de sindirimi zordur, bu yemekler de kesinlikle kilo olarak karşınıza çıkacaktırlar.

Diyet önerilerimize dikkat edip uyarsanız, daha sağlıklı bir zayıflama süreci ile karşılaşabilmeniz muhtemeldir.

,diyet yapamıyorum nasıl zayıflarım,diyet yapamıyorum,diyete başlayamıyorum,diyet yapamıyorum ne yapmalıyım,diyet yapamiyorum
28 Haziran 2012 2,603 yorum yapılmamış

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir