Anasayfa » Diyet Programları

Atkins Diyeti Nedir? Atkins Diyeti İle Zayıflama

Bu yazımızda sizlere Atkins diyeti ile ilgili bilgiler vermeye çalışacağız. Öncelikle de şu soruyu soracağız: Atkins diyeti nedir? İsterseniz öncelikle Atkins diyeti nedir sorusunun yanıtını verelim, ve sonrasında da Atkins diyeti ile ilgili diğer bilgilerimizi sizlerle paylaşmaya devam edelim:

Atkins Diyeti Nedir? Atkins Diyeti Hakkında Bilgiler
Atkins diyeti nedir? Atkins diyeti, Doktor Atkins tarafından hazırlanmış olan bir zayıflama diyetidir, ve Atkins diyetini hazırlayan Doktor Atkins’in ismini de bu nedenle alarak Atkins diyeti olmuştur.


Atkins diyetinin amacı, karbonhidrat alımının vücut tarafından en aza indirgenmesidir. Bu sayede, vücudun daha fazla yağ yakacağına inanılmaktadır. Atkins diyetinde en çok dikkat edilmesi gereken, proteine verilmesi gereken önemdir. Atkins diyetinin, çok kilolu insanlar tarafından tercih edilen diyetler arasında ilk sırada yer aldığını belirtmemiz gerekmektedir. Atkins diyetinin, şişman olan kişiler tarafından öncelikli olarak tercih edilmesinin nedeni, hızlı bir şekilde zayıflatmasıdır. Ancak şuna da dikkati çekmek gerekmektedir: Atkins diyetinde çok fazla protein bulunduğundan dolayı, Atkins diyetinin zararlarının olduğunu savunan kişi sayısı da çok fazladır.

Atkins diyeti hakkında bilgi verirken şunu belirtmemiz gerekir ki: Atkins diyetinin, yağ – kan seviyeleri üzerinde hiç bir olumsuz etkisi bulunmamaktadır. Zaman zaman, Atkins diyeti yapan kişilerin kanlarındaki yağ oranının azaldığından bile söz eden kişiler bulunmaktadır. Kandaki yağ oranının azalması sonucunun elde edilmesi durumu, zayıflama diyeti arayan bazı kişilere göre, Atkins diyetinin güvenli olduğu sonucunu vermektedir, bu nedenle de Atkins diyeti tercih sebebi olabilmektedir. Şu noktaya da değinmek gerekir ki: Atkins diyeti ile ilgili hiç bir kanıt elde yoktur ki Atkins diyetinin tamamen olumlu olduğunu bizlere göstermektedir… Her zaman, hızlı zayıflama sonucu ile bizlere sunulan zayıflama diyetlerine, biraz şüphe ile bakmak yararlıdır. Atkins diyeti hakkında bilgilerimizi paylaşmaya devam edelim:

Atkins Diyeti Zayıflatırmı? Atkins Diyeti ile Kilo Vermek

Atkins diyeti ile zayıflama mümkündür, çünkü Atkins diyeti yapanlar, günlük olarak aldıkları kalori miktarını, 500 kalori kadar azaltmaktadırlar, ve bu durum da zayıflamanın nedenleri arasında sayılabilmektedir. Atkins diyeti ile zayıflayanların, daha çok, vücutlarındaki suyu attıklarından söz edilmektedir. Atkins diyeti yapanların iştahlarında bir azalma durumu söz konusu olur; ancak, bu, mucizevi bir etki değildir. Öyle ki: Atkins diyeti ile elde edilen iştah azalması, lifli yiyeceklerle beslenilerek de elde edilebilmektedir. Atkins diyetinin iştahı azaltmadaki etkisi şudur: protein ile beslenildiğinden dolayı kişilerde tokluk hissi meydana gelmektedir, ve bu durum da daha az yemek yemeyi olanaklı hale getirmektedir.

Atkins diyeti ile zayıflamak isteyenlerin şu bilgiye de sahip olmaları gerekir ki: Atkins diyeti ile zayıflayanlar, verdikleri kiloları, Atkins diyetini bıraktıkları anda geri almaya başlarlar. Bu nedenle, zayıflamak için Atkins diyeti yaparak kalıcı sonuçlar elde edemeyeceğinizi bilmeniz gerekmektedir. Kalıcı kilo kaybı için yapılması gereken, yaşam tarzındaki değişikliklerdir, bolca sebze; ve meyve tüketimi ile, daha kalıcı kilo kaybı yaşamanız olanaklı hale gelebilmektedir.

,atkins diyeti ile zayıflayanlar,ender saraç atkins diyeti,kolay zayıflayamayanlar,atkins diyetiyle zayıflayanlar,ramazanda zayıflayanlar
5 Temmuz 2012 655 yorum yapılmamış

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir