Anasayfa » Diyet Programları

Elma Diyeti Nasıl Yapılır? Elma Diyeti İle Zayıflama

Bu yazımızda sizlere, elma diyeti hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Zayıflama diyetleri arasında düşünebileceğiniz diyetlerden bir tanesi olan elma diyeti ile, sağlıklı zayıflama adına bir adım atabilmeniz olanaklıdır. Peki elma diyeti ile ilgili olarak ne bilmelisiniz? İşte elma diyeti ile ilgili bilmeniz gerekenler:

Elma Diyeti İle Zayıflama


Elma diyeti, Diyetisyen Tammi Flynn tarafından geliştirildi. Elma diyetinde dikkat etmeniz gereken en önemli şey, her öğün öncesinde bir elma olmak üzere günde üç elma tüketmek. Elma diyetinde, öğünlerin öncesinde tüketilen her bir elma ile zayıflamak, hem de sağlıklı zayıflamak olanaklı oluyor. Elma diyeti ile zayıflamak için elma diyeti nasıl yapılır? Elbette, sadece öğünlerin öncesinde tüketilen birer elma ile değil…

Elma diyeti nasıl yapılır?

Günlük her ana öğünün öncesinde bir elma tüketmek, elma diyetinin esas kuralıdır, yani, sabah kahvaltısı, öğle yemeği, ve akşam yemeği öncesinde bir tane elma yemeniz gerekmektedir. Elma diyetinde ara öğünler de tüketmeniz gerekmekle birlikte, ara öğünlerin öncesinde elma tüketmeniz önerilmiyor. Elma diyeti nasıl yapılır sorusunun yanıtlarına bakmaya devam ettiğimizde, elma diyetinin öğünlerinde, rahatlıkla, yağ içeriği az, protein içeriği yüksek olan yiyeceklerin tüketilebileceğinden de söz etmemiz gerekmektedir.

Elma diyeti ile zayıflama sırasında, günlük tüketeceğiniz meyve; ve sebzelerin toplam sayısı dokuz olmalıdır. Örnek vermek gerekirse, üç elma, iki domates, iki dolmalık biber, iki tane de kiviyi rahatlıkla tüketebilirsiniz.

Elma diyeti süresince, öğünlerinizin her birinde su içmeniz gerekmektedir. Eğer elma diyeti sırasında karbonhidrat içeriği yüksek besinler tüketmeyi istiyorsanız da, lif oranlarının yüksek olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Alınan alkol miktarının azaltılması, ve günlük yapılan spor aktivitelerinin arttırılması da elma diyeti ile zayıflamanın kuralları arasında yer alan diğer alternatiflerdir.

Elma diyeti ile zayıflamada elmanın önemini merak edecek olursanız, örneğin, elmanın içeriğindeki kalori azdır: bir tane orta boy elmanın kalori değeri 250 ile 420 aralığında değişmektedir. Bir elmanın içeriğinde bulunan ortalama beş gram lifin de zayıflamaya katkısının olduğunu unutmamamız gerekir. Aynı zamanda içeriğinde mineral, antioksidan, ve vitaminler bulunduran elma, karaciğer kanserine karşı da koruyucu etki göstermektedir.

,hizli zayiflama yontemleri net gunde elma diyeti,elma diyeti ile zayıflayanlar,kolay diyet programı,elma diyeti nasıl yapılır,kolay diyet programları
6 Temmuz 2012 3,973 yorum yapılmamış

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir