Anasayfa » Beslenme ve Diyet, Diyet Programları

Greyfurt Diyeti Nasıl Yapılır? 10 Günde 5 Kilo Verdiren Diyet

Bu yazımızda sizlere, greyfurt diyeti nasıl yapılır sorusunun yanıtını vermeye çalışacağız. Greyfurt diyeti, ABD’de, 1930′lu yıllardan bu yana ününü koruyan bir diyettir. Greyfurt diyeti nasıl yapılır sorusunun yanıtını vermeden önce belirtmeliyiz ki, greyfurt diyeti, 10 günde 5 kilo verdiren diyet olarak ün yapmıştır. Aslında 10 günde 5 kilo verdiren diyet olarak bilinen greyfurt diyetinin uygulanması hiç de zor değildir. Greyfurt diyeti nasıl yapılır diyenlere kısaca şunu söyleyebiliriz ki, greyfurt diyeti, 10 günde 5 kilo verdiren diyet olarak uygulandığında, meyve ve sebze tüketimi azaltılır, gerektiğinde, meyve ve sebze tüketiminin yerine greyfurt suyundan yarar sağlanır, ve bununla birlikte, kolesterol; ve protein değeri yüksek olan besinlerden bolca tüketilmesi önerilir, örneğin et, greyfurt diyeti nasıl yapılır sorusunda, bolca tüketilmesi önerilen besinler arasında yer almaktadır.


10 günde 5 kilo verdiren diyet olan greyfurt diyetinde, greyfurtun yağ yakıcı özelliği ön plana çıkmaktadır. Siz et gibi, protein içeriği, ve yağ değeri yüksek olan besinleri tükettiğinizde, bu yağ, ve protein içerikleri, bağırsaklarda emilmeden, yağa dönüştürülmeden dışarı atılır; ve vücut, alınan bu besinlerin kalorilerinden mahrum kalarak zayıflamaya, incelmeye başlar. Greyfurt diyeti nasıl yapılır sorusunun yanıtı ile sizlere önereceğimiz bol miktarda greyfurt suyu, işte bu işe yaramaktadır.
Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan, greyfurt diyeti nasıl yapılır sorusunun yanıtı olan greyfurt diyetine bir örnek verelim, ve 10 günde 5 kilo verdiren diyetin nasıl uygulanabileceği hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlamaya çalışalım; dilerseniz siz de greyfurt diyetini bu şekilde uygulayabilirsiniz:
Greyfurt diyeti nasıl yapılır? Greyfurt diyeti:
Sabah kahvaltısı: Bir bardak greyfurt suyu; ya da yarım adet greyfurt, sade kahve, ince iki dilim pastırma, iki tane yumurta…
Öğle yemeği: Bir bardak greyfurt suyu ya da yarım adet greyfurt, sınırsız et, çoban salatası…
Akşam yemeği: Bir bardak greyfurt suyu, yarım adet greyfurt, sınırsız kırmızı et ya da balık eti, pancar, kereviz, ya da lahana gibi rengi kırmızı olan sebzelerle birlikte, yeşil yapraklı sebzeler, ve nişastasız yiyeceklerden oluşan bir yemek.
Yatmadan önce: bir bardak yağsız süt…
Greyfurt diyeti nasıl yapılır sorusunun yanıtı olarak uygulanan 10 günde 5 kilo verdiren diyet olan greyfurt diyetinde, salataların içerisinde istenildiği kadar yağ kullanımına izin verilirken, yemeklerin pişirilerek tüketilmesi önerilir. Tüketeceğiniz greyfurt suyunda ise kesinlikle şeker kullanmamanız gerekmektedir.
Greyfurt diyeti ile ilgili bilgilerimiz, sonraki yazılarımızda da devam edecektir.

,greyfurt diyeti nasıl yapılır,greyfurt diyeti yapanlar,greyfurt diyeti yorumları,diyet programlar,greyfurt diyeti nasil yapilir
15 Mart 2012 3,910 yorum yapılmamış

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir