Anasayfa » Diyet Programları

Karpuz Diyeti ile Detoks

Uzmanlar, bu sene ağustos ayında iki defa yapılacak kapruz diyeti detoks programını açıkladı. Temmuz ayında yapılacak olan kiraz diyeti programında sonra, iki defa yapılacak olan karpuz detoksu ile kozmik yaz detoksunu tamamlamış olacağız.Uzmanlara göre karpuz diyeti, ayın hareketine göre yapılır. Hicri takvime göre Şaban ayının 13-14 ve 15. günleri ve Şaban ayının son 3 gününde olmak üzere iki defa yapılacak olan karpuz diyeti programı şöyle:

Karpuz diyeti 1. program ( 4-5-6 Ağustos)

Karpuz diyeti 2. program ( 18-19-20 Ağustos)


Karpuz diyeti yemek listesi

Kahvaltı: 3 bardak bitki çayı ve karpuz ( kilosu 60-70 arasında olanlar 500 gram, 70′ten fazla olanlar ise 1000 gram karpuz tüketmeli )

Sabah vakti: 3 bardak bitki çayı ve  karpuz (kilosu 60-70 arasında olanlar 500 gram, 70′ten fazla olanlar ise 1000 gram karpuztüketmeli.)

Akşam (Gün batımı sonrası) : 3 bardak bitki çayı ve  karpuz (kilosu 60-70 arasında olanlar 500 gram, 70′ten fazla olanlar ise 1000 gram  karpuz tüketmeli.)

Her öğünde 3 bardak bitki çayı içilecek. Tercihan yeşil çay ya da farklı bitki çayları içilebilinir.Detoks programı boyunca PH seviyesi yüksek, kaliteli, alkali sular bolca tüketilmelidir. Bitki çaylarının içine tatlandırıcı olarak şeker katılmamalı, sadece çiçek balı kullanılmalıdır.

Karpuz nasıl seçilmelidir?

Karpuz seçerken dikkat edin. Bol gübreli, iri olmasın. Hibrit (dölsüz) tohumlu karpuzlardan almayın. Kabaktan aşılanmış karpuz da uygun değildir.karpuz

Karpuz diyetine başlamadan 3 gün önce, kırmızı et, kızartma, tavuk eti, konsantre gıda, siyah çay, beyaz ekmek gibi gıdaları tüketmemeye özen gösterin

Karpuz diyetinin safra kesesi, kalın bağırsak ve karaciğere daha etkili olması için, zeytinyağı ve limon karışımı içmenizde fayda var. Her gece yatmadan önce bir kahve fincanı zeytinyağı ile bir kahve fincanı limon suyu karışımı karıştırılıp içilebilir.

Hastalıklarınızı göz önünde bulundurun. Doktorunuza danışarak uygulamalısınız.

,ramazanda karpuz diyeti,2012 ağustos ramazan karpuz detoksu,ramazan karpuz diyeti,ramazanda karpuz detoksu,ağustos ayında detoks
13 Temmuz 2012 1,515 yorum yapılmamış

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir