Anasayfa » Diyet Programları

Lahana Çırbası Diyeti Hakkında Bilgiler

Hızlı zayıflamayı hedefleyenler için, 1 haftada 5 kilo verdiren diyet lahana çorbası diyetini yazımızda sizlerle paylaşacağız. Lahana çorbası diyeti, son yılların oldukça popüler hızlı zayıflama yöntemleri arasında yer almaktadır. Lahana çorbası diyetinin hızlı zayıflamaya olan katkısı bilindiğinden dolayı, bu yazımızda sizlere lahana çorbası diyetini anlatmaya karar verdik…

Lahana Çorbası Diyeti
Lahana çorbası diyeti nasıl yapılır diyenler için bu sorunun yanıtlarını vermek istersek, lahana çorbası diyetinin, lahana çorbası içmeye ağırlık verilerek yapıldığını belirtmemiz gerekir.


Lahana çorbası diyeti ile ilgili bilinen tek gerçek var ise o da lahana çorbası diyetinin hızlı zayıflamaya katkıda bulunduğudur. Lahana çorbası diyetini bulan kişinin adı, ya da bunun haricinde herhangi farklı bir bilgiye sahip değiliz. Lahana çorbası diyetini bir hafta uyguladıktan sonra, yeniden lahana çorbası diyeti uygulamaya başlamadan önce, en az iki hafta ara vermenizin gerekliliğini unutmamalısınız.
Lahana çorbası diyetinde kullanılan lahana çorbasının içeriğinde bol miktarda lif ile, az oranda yağ bulunmaktadır. Lahana çorbasının içeriğinde sadece lahana olduğunu düşünüyorsanız da yanılıyorsunuz, çünkü lahana çorbasının içeriğinde lahana haricinde çok sayıda sebze bulunmaktadır. Lahana çorbası diyetini en çok bir hafta uygulamalı, ve gün içerisinde istediğiniz kadar lahana çorbası içmelisiniz; ama, lahana çorbası diyeti sırasında, şekerden; ve alkolden, mutlaka uzak durmanız gerekmektedir.
Lahana çorbası nasıl yapılır diyenler için lahana çorbası diyet programını da verelim:

Lahana çorbası diyet programı:
1. Gün: Muz hariç istenildiği kadar meyve, ve sınırsız lahana çorbası
2. Gün: Sebze; ve istenildiği kadar lahana çorbası
3. Gün: Patates ve muz harici istenildiği kadar meyve ve sebze ile birlikte sınırsız lahana çorbası
4. Gün: En çok sekiz tane muz, yağsız süt; ve sınırsız lahana çorbası
5. Gün: Yağsız et, balık, tavuk, ve sınırsız lahana çorbası
6. Gün: Patates hariç istenildiği kadar sebze, tavuk, ve sınırsız lahana çorbası
7. Gün: Patates hariç istenildiği kadar sebze, esmer pirinç, ve lahana çorbası.
Lahana çorbası diyeti için lahana çorbası nasıl yapılır sorusunun yanıtına gelince, lahana çorbası için, domates, soğan, biber, havuç, ve lahananın ihtiyacınız olan malzemeler arasında yer aldığını bilmeniz yeterlidir. Dilediğiniz kadar baharat da ekleyerek, lahana çorbasına istediğiniz lezzeti verebilirsiniz.

Lahana çorbası diyetinin faydaları:
Lahana çorbası diyetini yapanlar bol miktarda su içerler, lahana çorbası diyetinde çok farklı sebzeler, ve meyveler tüketilir. Sağlıklı bir yeme alışkanlığının kazanılmasına olanak tanıyan lahana çorbası diyeti hızlı zayıflamayı olanaklı hale getirmektedir. Lahananın kanseri önleme etkisinin bulunduğunu da unutmamak gerekir.
Lahana çorbası diyetinin zararları da bulunmaktadır: Uzun süreli uygulanan bir diyet olmayan lahana çorbası diyeti ile ilgili bir araştırma da bulunmamaktadır. Tuz içeriği yüksek olan lahana çorbası diyetini uygulayanların dayanıklı olmaları gerekmekle birlikte, lahana çorbası diyetini destekleyen bir egzersiz programı da bulunmamaktadır.

,lahana çorbası diyeti yapanların yorumları,lahana çorbası diyeti zararları,lahana diyeti zararları,lahana diyetinin zararları,lahana çorbası diyetinin zararları
10 Temmuz 2012 3,537 yorum yapılmamış

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir