Anasayfa » Diyet Programları

Ramazanda Nasıl Zayıflanır Diyenlere Ramazan Diyeti Önerisi

Bu yazımızda sizlere, ramazanda nasıl zayıflanır; ve ramazanda nasıl kilo verilir gibi soruların yanıtlarını vermeye çalışacağız. Ramazanda zayıflamak için ne yapmalı, ramazanda zayıflamak için ne yapılmalı, ve ramazanda zayıflamak için ne yapmalıyım sorusunun yanıtlarını sizlere bir ramazan diyeti ile vereceğiz. Ramazanda zayıflamak için, sizlere önereceğimiz bu ramazan diyetini uygulayabilirsiniz. İşte, ramazanda nasıl zayıflanır, ramazanda nasıl kilo verilir, ramazanda zayıflamak için ne yapmalı, ramazanda zayıflamak için ne yapılmalı, ve ramazanda zayıflamak için ne yapmalıyım sorularının yanıtları arasında olan ramazan diyeti:


Ramazan diyetinde tüketilen öğünlerin bazılarında seçenekler olup, bu sçeeneklerden de sizlere gerektiği şekilde bahsetmeye çalışacağız. İşte ramazan diyeti için uygulanması gerekli program:
Ramazan diyeti diyet programı:
Sahur 1. Seçenek: (haftada bir ya da iki sefer uygulanması gereken bir seçenektir) 200 gram diyet yoğurt, salata, altı yemek kaşığı makarna ya da pilav.
Sahur 2. Seçenek: Bir dilim kepekli ekmek, 200 gram diyet yoğurt, salata, bir yemek kaşığı sıvı yağ ile hazırlanmış sebze yemeği doyana kadar yenilebilir.
Sahur 3. Seçenek: Maydanoz, salatalık, domates, bir su bardağı diyet süt, ya da ayran, bir porsiyon kavun, üzüm, incir; ya da muz harici meyve.
Sahur 4. Seçenek: Bir kibrit kutusu büyüklüğünde peynir; ve iki dilim light kepekli ekmek ile hazırlanmış yağsız tost.
İftar: Oruç, bir bardak su ile açılır. Orta boy bir tane pide önce sekiz eşit parçaya bölünür, ve sonrasında bir parçası alınır. Bir tane zeytin, iki dilim hindi pastırma, bir kibrit kutusu büyüklüğünde peynir tüketilebilir. Bir kase çorba ile devam edilir. Eğer kendinizde tokluk hissi yaşamıyorsanız, bir kase daha çorba içebilirsiniz. İftar bir davette gerçekleştirilecekse, ikram edilenler küçük porsiyonlar halinde alınmalıdır.
1. hafta iftardan iki saat sonra: 200 gram yoğurt, etli ya da etsiz sebze yemeği ise doyana kadar yenilebilir.
2. haftanın ilk iki günü iftardan iki saat sonra: 200 gram diyet yoğurt, ve doyana kadar sebze yemeği
2. haftanın beşinci gününe kadar iftardan iki saat sonra: Salata ile birlikte, ızgarada pişirilmiş 100 gram et ya da tavuk, veya ton balığı
2. haftanın altıncı günü iftardan iki saat sonra: 100 gram diyet yoğurt, ıspanaklı omlet, bir yumurta ile hazırlanmış menemen
2. haftanın yedinci günü iftardan iki saat sonra: 100 gram diyet yoğurt, salata, sekiz yemek kaşığı kuru fasülye, ya da nohut, ya da yeşil mercimek, veya barbunya.
Ramazan diyetinin üçüncü haftası, ve dördüncü haftasında iftardan iki saat sonra tüketilmesi gerekenler, ramazanın ikinci haftası ile aynı düzende olmalıdır.
İftardan dört saat sonra: Bir tane diyet bisküvi, bir porsiyon meyve; ya da yarım paket bisküvi ile birlikte tüketilmeli… Ya da iftardan dört saat sonra masum bir tatlı tüketimi de gerçekleştirebilirsiniz.

,ramazanda nasıl zayıflanır,ramazanda zayıflama yöntemleri,ramazanda zayıflama,oruçta nasıl zayıflanır,ramazanda nasil zayiflanir
16 Temmuz 2012 6,069 yorum yapılmamış

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir