Anasayfa » Diyet Programları

Yedi Günde Beş Kilo Zayıflatan Diyet

Zayıflamak, artık tahmin ettiğiniz kadar zor değil. Zayıflamak için bir takım diyetler yaparsanız eğer; ve bu diyetler de sizin için kalori getirisi yapmayacak; aksine kalori yakacak diyetler ise, zayıflamak için önünüzde bir kapı açılmış demektir. Bu nedenle biz de sizlere, bir haftada beş kilo verebileceğiniz bir diyet hazırlamaya karar verdik. Haftalık diyet programları içinden kolay bir listeye sahip bu diyetimizi,  tamamen programda belirtildiği şekilde yedi gün boyunca uygularsanız, bir haftada beş kilo vermenin haklı mutluluğunu siz de yaşayabileceksiniz.

Yedi Günde Beş Kilo Zayıflatan Diyet Programı
1. Gün: Gün içerisinde, muz hariç bütün meyvelerden istediğiniz kadar tüketebilirsiniz. Ancak dikkatli olmalısınız, gün boyunca, meyve hariç herhangi bir şey yemeniz yasaktır. Bu nedenle, vücut yapınızın ve metabolizmanızın buna izin vermeyeceğini düşünüyorsanız hiç başlamamanızı tavsiye ederiz.


2. Gün: Gün içerisinde, porsiyon hesabı yapmadan, dilediğiniz kadar sebze yemeği yiyebilirsiniz. Ancak, yediğiniz sebze yemeğinin, yağsız ve salçasız; aynı zamanda da tuzsuz olması gerektiğini unutmayın. Siz bir zayıflama diyeti uyguluyorsunuz; ve size kilo aldıracak her tür besinden kaçınmalısınız. Ve sebze yemeği dendiği için istediğiniz sebzeleri tüketebilmeniz mümkündür; ancak patatesi, yemek listenizden çıkartmalısınız.
3. Gün: Kolay diyet programımızda bu gün biraz daha özgürsünüz. İstediğiniz kadar meyve yiyebilir; ve sebze yemeği ile karnınızı doyurabilirsiniz. Ancak meyvelerin içerisinde muz, sebzelerin içerisinde de patatesten, kendinizi mutlak surette uzak tutmalısınız.
4. Gün: Bugün, zayıflama diyetinizin 4. günü. Ve yiyeceklerinize yine sınır getirmek durumundasınız. Beş adet muz; ve beş bardak da süt, bütün gün içerisinde yiyip içebileceğiniz şeylerin listesini oluşturmaktadır. Bu nedenle, diyetinizde 4. güne gelmişken vazgeçmemeniz için, bu beş adet muz ve beş bardak sütün zaman aralıklarını iyi belirlemeniz gerekmektedir.
5. Gün: Sadece öğle ve akşam yemeklerinde karnınızı doyurabilmenizin mümkün olduğu 5. günümüzde, haşlanmış sebze, ve bir parça da, ızgarada pişirilmiş, tavuk, biftek ya da balık yiyebilirsiniz. Listenizde ekmek olmadığını, aklınızın bir köşesinde tutmalısınız.
6. Gün: Zayıflama diyetinzin sondan bir önceki gününde, iki paröa ızgarada pişirilmiş biftek ile, dilediğiniz sebzeleri çiğ olarak öğle ve akşam yemeklerinde tüketebilirsiniz.
7. Gün: Öğle ve akşam yemeklerinde, haşlanmış sebze ile, ızgarada pişirilmiş bir parça biftek, tavuk ya da balık yemelisiniz.
Bu diyette dikkat etmeniz gereken noktalar: listenizde kesinlikle patates ve muzun olmaması gerektiği; aynı zamanda da ekmek, şeker, yağ ve salçadan uzak durmanız gerektiğidir. Diyetinizi bol su içerek destekleyebilir; ve spor ile daha güçlü bir etki ortaya koyabilirsiniz.

,kolay zayıflatan diyetler,beş günde beş kilo,kolay zayıflatan diyet,zayıflatan diyetler,en kolay zayıflatan diyet
22 Haziran 2012 10,542 1 yorum yapılmış

Bir yorum yapılmış »


  • asuman demiş ki:

    denemekte fayda var tabii

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir