Anasayfa » Diyet

Diyet Yaparak Kaç Kilo Verebilirim?

Artık günümüzde hiç kimse şişman olmak ve şişman kalmak istemiyor. Buna dayalı olarak çevremizde pek çok kişinin bir spor salonuna yazıldığını veya bir beslenme ve diyet uzmanına başvurduğunu gözlemleyebiliriz. Ama en önemlisi kaç kilo fazlanız olduğunu bilmek.

Diyet Yaparak Kaç Kilo Verebilirim?


Bunun için boy kilo orantınızı öğrenmeli buna göre de kaç kilo vereceğinizi öğrenmelisiniz. Bunun için bir beslenme ve diyet uzmanına başvurabilirsiniz. Fazla kilonuzu size söylecek ve fazla kilonuza göre sizin yaşınıza sağlık durumunuza iş veya ev yaşantınıza uygun olarak bir diyet ve spor programı hazırlayacaktır. Bundan sonra size kalan kaç kilo vermek istediğinize karar vermek olacaktır.

Diyelim ki on kilo fazlanız var fakat siz sekiz kilo vermek istiyorsunuz o zaman doktorunuzdan veya danışmanınızdan buna uygun olarak diyet vermesini isteyeceksiniz. Yada olması gerekenden daha çok kilo vermek istediniz yine doktotunuz veya danışmanınıza sormalısınız. Bunun sebebi çok fazla kilo vermek istiyor iseniz size zararının olup olmayacağını anlamaktır. Malum fazla kilo almanın vücuda zararı olduğu gibi fazla kilo vermenin de vücuda zararı vardır.

Kısacası size uygun görülerek hazırlanan diyet ve spor programına uyarak istediğiniz kadar kilo verebilirsiniz. Kilo vermek aslında sanıldığından daha da basit bir eylemdir. Vücudunuz kilo vermeye alıştıktan sonra kilo vermeniz kolaylaşacaktır. Bununla birlikte yaptığınız spor kilo vermenize yardımcı olacak sizi sağlıklık bir hayata kavuşturacaktır.

,diyet dışında ne yaparak hızlı kilo verebiliriz,kaç kalori vermeliyim,çevremizdeki zararlar,üç ayda kaç kilo verebilirim,kaç kilo vermeliyim hesaplama
6 Ekim 2012 3,587 yorum yapılmamış

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir