Anasayfa » Diyet Yemek Tarifleri

Etkili Bir Zayıflama Çorbası: Tere Çorbası

Zayıflama çorbaları arasında en çok bilinen zayıflama çorbası lahana çorbasıdır. Fakat, bir de tere çorbası vardır ki, tere çorbası da lahana çorbası kadar başarılı bir zayıflama çorbasıdır. Tere çorbasına, tüm zayıflama diyetlerinde yer vererek, hızlı zayıflatma etkisinden yararlanabileceğiniz gibi, zayıflama çorbaları arasında yer alan tere çorbası ile, başlı başına bir zayıflama diyeti de uygulayabilirsiniz.
Zayıflama çorbaları arasında yer alan tere çorbası nasıl yapılır derseniz, bu yazımızda sizlere, tere çorbasının yapılışı hakkında bilgiler vermek isteriz.
Tere çorbası malzemeleri: Bir tane küçük soğan, iki tane patates, bir tatlı kaşığı karabiber, bir tatlı kaşığı tuz, birbuçuk litre su, bir paket ince tavuk bulyon…


Tere çorbasının malzemelerinin tamamı suyun içerisine konularak pişirilmeye başlanır. Suyun kaynamasından ortalama dört dakika önce, tere demetleri de tere çorbasının içerisine ilave edilir. Tere çorbasının içerisine eklenen terelerin kıyılmış olması gerekmektedir. Damak tadınıza göre, tere çorbasının içerisine iki dilim limon suyu da ilave edebilirsiniz. Tere çorbasının içerisine ekleyeceğiniz bir tatlı kaşığı tere tohumu da, lifli olması gerekçesi ile midede şişerek, tokluk hissinizin oluşmasını sağlayabilecektir.
Zayıflama çorbaları arasında kendisine iyi bir yer edinmiş olan tere çorbasını her öğün öncesinde içmeniz, zayıflama diyetinde etkin sonuç almanız açısından önerilmektedir. Tere çorbası diyeti ile zayıflama diyeti yapmayı düşünüyorsanız, günlük üç öğün yemek yemeniz; ve her öğünde birer kase tere çorbası içmeniz gerekmektedir. Tere çorbası diyeti, lahana çorbası diyeti gibi, hızlı zayıflama hedefine ulaşmak isteyenlere yardımcı olan etkili bir zayıflama diyetidir.
Tere çorbası diyetinin bir haftadan fazla uygulanması önerilmemektedir. Tere çorbası diyeti, bir haftada beş kilo vermek isteyenler için ideal bir diyettir. Tere çorbası diyetini uygulayarak hızlı zayıflamadan yararlanan ünlülerden bir tanesi: Elizabeth Hurley…

,tere çorbası ile zayıflama,tere çorbası diyeti,etkili zayıflama yöntemleri,tere corbasi diyeti,tere çorbası
8 Ocak 2012 1,086 yorum yapılmamış

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir