Anasayfa » Diyet Yemek Tarifleri

Zayıflatan Çorbalar Ve Zayıflama Çorbaları Hakkında Bilgiler

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir araştırmada, nasıl zayıflanır sorusuna yanıt olarak çorbalardan söz edildi. Nasıl zayıflanır sorusuna yanıt olarak, yemeklerden yarım saat önce sebze çorbası içmenin, zayıflama üzerinde oldukça büyük etkisinin olduğu belirtildi. Nasıl zayıflanır sorusuna, zayıflatan çorbalardan yardım alarak yanıt veren kişiler, zayıflatan çorbalar ile, midelerini doldurarak, açlık hissini bastırıyor; ve zayıflatan çorbalar ile, vücuda düşük kalori alınıyor. Zayıflatan çorbaların içeriklerinde bulunan lif miktarının yüksek olması gerekçesiyle metabolizma hızlanıyor; ve yağ yakımı söz konusu oluyor… Nasıl zayıflanır sorusuna zayıflatan çorbalar ile yanıt veren kişiler için, bu yazımızda, zayıflatan çorba tariflerinden söz etmeye karar verdik. Nasıl zayıflanır sorusuna yanıt aramanız gerekmiyorsa dahi, kilo kontrolü için, zayıflatan çorba tariflerinden yararlanabilirsiniz…


Zayıflatan çorba tarifleri ile, zayıflama çorbası yapacak olan kişilere şu öneride bulunabiliriz: zayıflama çorbası yaparken, yapacağınız zayıflama çorbasının içerisinde, yeşil yapraklı; ve bol lifli gıdaların bulunmasına önem vermenizi tavsiye ederiz. Zayıflama çorbası yaparken, yapacağınız zayıflama çorbasının içerisine mümkün olduğunca az yağ, tuz; ve krema eklemeniz gerektiğini de belirtmek isteriz. Zayıflatan çorbaların içerisinde bulunan fazla tuzun, metabolizmayı yavaşlatıcı etkisinin olduğunu; yağ ve kremanın ise yüksek oranda kalori içerdiğini hatırlatmamızın gerekliliği açıktır.
Zayıflatan çorbalar hakkında bilgi vermeye başlarken, ilk olarak lahana çorbasından söz etmek istiyoruz…
Lahana çorbası: Lahana çorbası, lahana diyetinin, zayıflama çorbası olarak adlandırılmaktadır. Lahana çorbasının, gün içerisinde bir kase ile üç kase arasında içilmesi önerilmektedir. Lahana diyetinin uygulanış şekline göre, lahana çorbasının günde kaç kase içilmesi gerektiğine dikkat etmeniz gerekmektedir.
Zayıflama çorbaları hakkında bilgi verirken, bahsetmek istediğimiz bir diğer zayıflatan çorba, soğan suyu çorbasıdır. Zayıflama çorbası olarak, pek çok beslenme, ve diyet uzmanı tarafından önerilen soğan suyu çorbası, hem doğal bir antibiyotik, hem yağ yakan; hem de zayıflatan bir etki göstermektedir.
Zayıflatan çorbalardan bir başkası da, havuçlu sebze çorbasıdır. Havuçlu sebze çorbası, hem çok kolay yapılan zayıflama çorbaları arasında yer almaktadır; hem de besleyici değerinin yüksekliği yanında, zayıflamaya olan katkısı oldukça büyüktür. Bu nedenle, havuçlu sebze çorbası da sık tavsiye edilen zayıflama çorbaları arasında yer almaktadır.
Zayıflama çorbaları arasında yer alan bir diğer zayıflatan çorba da tere çorbasıdır. Tere çorbası, terenin bol olduğu yaz ayları; ve son bahar aylarında mutlaka zayıflamaya katkı amaçlı kullanılmalıdır. Tere çorbasının doyuruculuğunu arttırmak için içerisine patates ve nohut da ilave edebilirsiniz.
Zayıflatan çorbalar arasında yer alan bir diğer çorba da brokoli çorbasıdır. Brokoli çorbasının besin değeri çok yüksek; zayıflatan etkisi de o kadar büyüktür.

,zayıflatan sebze çorbası,zayıflatan çorbalar,zayiflamak icin corbalar,zayıflatan çorba tarifleri,zayıflama çorbaları
7 Ocak 2012 1,547 yorum yapılmamış

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir