Anasayfa » Diyet, Zayıflamanın Püf Noktaları

Zayıflama Diyeti Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Zayıflamak için zayıflama diyeti uygulayanlardansanız, bir takım şeyleri iyi bilmeniz gerekmektedir. Zayıflama diyeti yaparken yanlış bildiğiniz bir takım şeyler, sizin, zayıflama diyetini yanlış uygulamanıza neden olmakta; ve harcadığınız tüm çabanın sonuçsuz kalmasına neden olmaktadır. İşte size, zayıflama diyeti yaparken bilmeniz gereken bir kaç önemli husus:

Diyet Yapmanın Püf Noktaları
Yapacağınız zayıflama diyetinin başlangıç aşamasında, ekmek, meyve, peynir, içeriğinde nişasta ve tahıl bulunan sebzeler, krema; ve içeriğinde yağ bulunan yiyecekleri tüketmemelisiniz.


Zayıflama diyeti uygularken, uyguladığınız zayıflama diyeti için kullanacağınız diyet ürünlerin üzerlerindeki yazıları, dikkatli bir şekilde okumanız gerekmektedir. Eğer bir diyet ürünün üzerinde: ”karbonhidrat içermez…” yazısı bulunmuyorsa, o diyet ürününü almamanız gerekmektedir. Karbonhidrat içermediği belirtilmemiş olan diyet ürünlerin içeriklerindeki karbonhidrat miktarı gerçekten de kontrol edilmemiştir. Bu tür diyet ürünlerinin sadece yağ oranları hesaplanmıştır; ve bu tür zayıflama diyetlerinde kullanılan diyet ürünlerinin, yağ oranı düşük zayıflama diyetleri için hazırlandığı bilinmelidir. Oysa karbonhidrat da kilo aldıran bir etkiye sahiptir; ve zayıflama diyetlerinde kullanılmaması gerekmektedir.

Zayıflama diyeti gerçekleştirirken kullanacağınız diyet ürünlerinin üzerlerinde, diyet ürününde şeker; ya da tatlandırıcı bulunmadığının yazması da sizin için bir anlam ifade etmemelidir. Diyet ürünün içeriğinde, ne miktarda karbonhidrat bulunduğu da mutlaka belirtilmelidir. Bir diyette, hiç yağ tüketmemek; ya da hiç şeker tüketmemek, diğer bir takım unsurlara dikkat edilmediği sürece, pek bir işe yaramamaktadır.

Zayıflama diyeti uygularken, bir takımşeylerin diyetinize zararı olmadığını düşünür; ve onları tüketmekten kaçınmazsınız: sakızlar, öksürük şurupları, pastiller, nefes açıcı bir takım şeyler, içerlerinde ya şeker bulundururlar; ya da kalori almanıza neden olacak tatlandırıcılar barındırırlar. Bu nedenle, bu tür şeylerden, diyet yaparken kaçınmanız gerekmektedir.

Zayıflama diyeti yaparken, içeriklerinde şeker bulunmadığını tahmin ettiğiniz bir takım salata ve mezelerin dahi, şeker ile hazırlanabileceğini aklınızdan çıkartmamalısınız. Örnek vermek gerekirse: bir takım ton balığı ve lahana salatalarının içeriklerinde şeker bulunmaktadır. Hiç şeker almamanız gereken bir diyet uyguluyorsanız bunlardan kaçmanız gerekmektedir.

,pastil kaç kalori,boğaz pastili kaç kalori,pastil kalori,diyet yaparken ton balığı,bir pastil ka kalori
1 Haziran 2012 2,172 yorum yapılmamış

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir