Anasayfa » Egzersiz ve Spor

Yürüyüş Yaparak Zayıflama Ve Yürüyüşün Zayıflamaya Faydaları

Bu yazımızda sizlere, yürüyüş yaparak zayıflama, ve yürüyüş yaparak kilo vermek hakkında bilgilerimizi aktaracağız. Eğer, yürüyüşün zayıflamaya faydalarını merak ediyorsanız, yazımız içerisinde aradığınızı bulacağınızdan şüpheniz olmasın. Yürüyüş yaparak zayıflama, ve yürüyüş yaparak kilo vermek ile ilgili bilgilerimizi aktarmaya başlayalım, bakalım yürüyüşün zayıflamaya faydaları nelermiş:


Yürüyüş yaparak zayıflama, ya da yürüyüş yaparak kilo vermek ile ilgili pek çok bilgi, hepimize zaman zaman aktarılmaktadır. Yürüyüşün zayıflamaya faydalarını basitçe anlatmak istersek, Bildiğimiz gibi, vücudumuzun ortalamada %80′i kastır. Bu kasları çalıştırarak, vücudumuzu çalışaıtmamızın olanaklı olduğunu düşünecek olursak, egzersizin, kaslarımızı çalıştırmaktaki rolünün ne kadar büyük olduğunu daha iyi anlayabiliriz. Bunun yanında, egzersiz yaparken çabuk yorulmamız gibi bir durum da söz konusudur. Hal böyle olunca, kolay egzersizlere başvurmak isteriz. İşte bu kolay egzersizler arasında yer almaktadır yapılan yürüyüşler.
Yürüyüş yaparak kilo vermekten söz ettiğimizde, yirmi adım attığımız zaman bir kalori yaktığımızı hatırlamamız gerekir. Peki bu ne demek oluyor? Yarım saat yürüyüş yapmak; ve her bir atılan adımda kalori yakmak demek, yürüyüş yaparak zayıflama anlamına gelmektedir, bu nedenle de zayıflamak, yürüyüş yaparak oldukça kolay bir hal almaktadır. Koşmanıza gerek yok, uzmanların belirttiklerine göre, koşarak da yaktığınız kalori, yürüyerek yaktığınız kalori ile aynıdır; bu nedenle, koşup yorularak; ve egzersizinizi erken bitirerek zayıflamaya engel olmanıza bir neden görülmemektedir.
Yürüyüş yaparak zayıflamada, doğa yürüyüşleri yapmanız da yine uzmanlar tarafından yapılan bir diğer öneridir. Bunun nedeni, dikkatinizi dağıtacak şeylerden uzak kalmanız, dolayısı ile de yürüyüş temponuzu bozmamanızdan kaynaklanmaktadır.

,spor ile zayıflama yöntemleri,yürüyüş zayıflatırmı ender saraç,zayıflama yöntemleri spor,yürüyüş yaparak zayıflayanlar,yürüyüş yaparak zayıflama
2 Ekim 2012 4,036 yorum yapılmamış

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir