Anasayfa » Egzersiz ve Spor

Zayıflamak için Sporun Önemi: Zayıflama Ve Spor

Zayıflama sadece diyet ile olacak bir uygulama değildir.Yaptığınız diyet programlarının yanı sıra sporada önem vermelisiniz. Vücutta biriken fazla yağları ve kalorileri yaptığınız spor sayesinde daha hızlı ve kolay bir biçimde yakarak zayıflamaya yardımcı olabilirsiniz.

Peki bedeniniz spor için uygunmu?
Spor öncesi, oluşabilecek kalp hastalıkları ve diğer sağlık sorunlarını önlemek amacıyla doktorunuza görünmekte fayda vardır.Bu tür spor öncesi sağlık problemlerini önlemek amacıyla sizlere sunulan uzman önerileri:

Soğuk ve uzun kış günleri geride kaldı. Sıcaklığını iyiden iyiye hissettiren yaz günleri geldi.Kış soğuğu bedenimizi daha az çalıştırmamızı sağlayarak metabolizmamızı oldukça yavaşlattı. Uzun süren kış geceleri şekerli ve karbonhidratlı gıda tüketimimizi arttırdı. Yağmurlu ve çok soğuk günler ise spor ve egzersiz yapmayı engelledi. Fazla kiloları vücuda depo edip, kondisyonumuz azaldı.

Gerek fiziki görünüm açısından , gerek sağlık sorunları açısından birçoğumuz eski fit görünümüne sahip olmak amacı ile spor yapıyor yada yapmaya hazırlanıyor. Yapacağımız spor aktiviteleri için bedenimizi ter dökmeye hazırlamak gerekir.

Spordan önce ağır hastalıkları olanlar dikkat

Yapılan egzersiz sırasında , vücuda alınması gerek oksijen miktarı 12 katına çıkar ve solunum hızlanır.Bu olay karşısında kalp daha hızlı kan pompalar ve oldukça hızlı çalışır. Kalp kapakçıkları ve kalp damarlarında bu yoğun templu çalışma sürecinde bazı sorunlar oluşabilir. Bu sorunlar doğal olarak kalp hastalıkları ve ani ölümleri beraberinde getirir.

Bu tür tehlikeler sizleri spor ve egzersiz yapmaktan vazgeçilmemelidir. Spor öncesinde kontrolden geçerek vücudunuzu spora hazırlamanız gerekmektedir.Bu sayede spor yapmak çok daha sağlıklı hale gelecektir. Sağlıklı ve uzun bir yaşam süreci için spor şarttır.

,sporla zayıflama yöntemleri,spor ile zayıflama,zayıflamada sporun önemi,diyette sporun önemi,sporla zayıflama teknikleri
5 Haziran 2009 6,363 yorum yapılmamış

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir