Anasayfa » Beslenme ve Diyet, Ender Saraç Zayıflama Önerileri

Beslenme ve Diyet İlişkisi: Günde 1 Bisküvi Yılda 3 Kilo

Beslenme alışkanlıklarımız kilo almamız konusunda ne kadar etkili olduğunu Ender Saraç çok basit bir şekilde açıklıyor. Oldukça küçük beslenme konusundaki ayrıntıların bize nasıl zarar verdiğini görünce, beslenmenize daha fazla dikkat edeceğinizi umarız.


Diyet konusunda küçük ayrıntılar aslında büyük nedenlere yol açmaktadır. En basit örneği başlıkta da gördüğünüz gibi günde 1 bisküvi az yiyen bir birey yılda 3 kilo kara giriyor.
Detaylandırmak gerekirse 80 kilo ağırlığındaki bir bayanın günde sadece 2 adet çikolatalı bisküvi tüketmesi durumunda yıllık fazladan alacağı ortalama kilo 4′dür. Bunu her gün 1 adet olarak tüketmesi durumunda 1 yılda alacağı ortalama kilo oranı 2′dir. Yani bir bisküvi ile ortalama 2-3 kiloluk bir kazancımız olmaktadır.
Bunla beraber 2 adet çikolatalı bisküvi tüketmekten vazgeçer yerine günde 1 adet yeşil elma tüketirse alması muhtemel olan 4 kilodan feragat eder ve mevcut kilosundan da 3 kilo fazladan verir.
Aslında çok küçük bir detay olsa da 1 yılda alınan 3 kilo, 3 yılda 10 kiloya yaklaşır. Bunu ters yönden düşünürsek 3 yılda 10 kilo zayıflamak oldukça zorken 2 adet bisküvi ile 3 yılda çok kolay yoldan 10 kilo almanız mümkün.biskuvi
Hayatınızda yapacağınız küçük değişiklikler size uzun vadede olumlu veya olumsuz durumlar olarak geri dönecektir. Günde 2 adet bisküvi tüketmeyince kimse onun yokluğu bile anlamazken 3 yıl sonunda 80 kilodan 90 kiloya çıkınca büyük bir hata yaptığınızı anlarsınız.
Unutmamak gerekli ki diyet küçük ayrıntıların büyük önem arz ettiği bir süreçtir ve 1 – 2 ay ile sınırlı kalmamalıdır. Mümkünse hayatınızda küçük düzenlemeler ile yılın her günü diyet içinde bulunabilirsiniz.

,bisküvi kaç kalori,1 adet bisküvi kaç kalori,diyet bisküvi kaç kalori,bisküvi diyeti,bisküvi kalori
30 Haziran 2009 6,286 2 yorum yapılmış

2 yorum yapılmış »


  • Sabırsız demiş ki:

    Ben günde en az bir paket bisküvü yiyiyorum buna ne dersiniz


  • gülümse demiş ki:

    offffff offfffff nasıl olcek bu zayıflama işi blmiyorum

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir