Anasayfa » Ender Saraç Zayıflama Önerileri

Diyete Başlarken Karaciğer Yağlanması İçin Enginar Detoksu

Ender Saraç, diyete başlanadan önce karaciğer yağlanması şikayeti olanlar için faydalı Enginarlı içecek tavsiye ediyor. Aşırı kilolu insanlarda özellikle alkol tüketimi de yüksekse bu yan etkilere bağlı olarak karaciğerlerde yağlanmalar meydana gelebilmektedir. Bu durumdaki kişilerde diyete başlamadan önce karaciğeri arındırmak gerekmektedir. Aksi takdirde yapılan diyetten pek verim alınamayacaktır.


Uzman doktorlar tarafından yardım alarak zayıflamaya çalışan kişilerden doktorlar çoğunlukla karın ultrasonu da istemekte ve verilecek diyet menüsünü onda göre düzenlemektedirler. Bunun nedeni kişide alkol kullanımına bağlı olarak gelişen karaciğer yağlanması varsa, o kişiyi diyet süresince alkolden uzaklaştırmak ve verilecek ek menülerle karaciğeri temizlemektir.
Şunu belirtmekte yarar görüyorum. Karaciğeri temizlenen bir kişide dış görünümde değişmelerde meydana gelmektedir.aşağıda size karaciğerinizi temizleyecek ve aynı zamanda zayıflamanıza yardımcı olacak bir içecek tarifini sunacağız. Bu tarifi kullanmaya başladıktan sonra birkaç gün kötü kokulu dışkılama ve idrar oluşabilir. Bu tamamen doğaldır. Vücutta ki kötü oluşumlar dışarı atılmaktadır.
Karaciğer Yağnaması Enginar Detoksu
enginar• 5 litre su
• 5 adet orta boyda enginarın çanak yaprakları,
• 3 veya 4 adet sap yaprağı,
• Yarım kilo taze hindiba veyahut 3 avuç dolusu kurutulmuş hindiba,
• 1 adet rendelenmiş zerdeçal,
• Yarım tatlı kaşığı kuru lavanta.
Yukarıda verilen listede bulunan tüm ürünler karıştırılarak 3 veya 4 dakika kaynatılır, ardından da 10 dakika kadar demlenmeye bırakılır. Ilındıktan sonra cam bir kavanoza konularak saklanır. Temiz bir plastik bidona da koyabilirsiniz ama cam olması tercih nedenidir. Buzdolabında saklanarak her gün aç karnına sabah ve akşamları tüketilir. Tadı acı gelirse içine bal katarak tatlı hale getirebilirsiniz. Bu karışımı haftada bir kez veyahut 10 günde bir kez hazırlayarak 40 günde tamamlayabilirsiniz.
Önemli bir not; alkol kullananlar bu dönemde tüketimi sıfıra indirsinler.

,karaciğer yağlanması diyeti,karaciğer yağlanması için diyet,karaciğer diyeti,karaciğer yağlanması enginar,enginar karaciğer yağlanması
29 Haziran 2009 24,181 6 yorum yapılmış

6 yorum yapılmış »


 • sevim demiş ki:

  hocam lütfen
  benim karaciğerim yağ var  sağ tarafımda şiş artı ağrı yapıyor ayakalarımdan suya basınca oluyor


 • murat demiş ki:

  hocam en 26.03.2010 tarihi itibariyle karaciğer yağlanması teşhisi kondu diyet olarak ne önerirsiniz ltf yardımcı olun tşkler


 • yasemin gelgi demiş ki:

  su ne nekadar konulcak belirtmemişsiniz


 • soner çetin demiş ki:

  Karaciğer yağlanmasına omega 3 yani balık yağıda iyi geliyor.


 • feryal demiş ki:

  bu detoksu yaparken alkol kullanmayın demişsiniz herhangi bir zehirlememi yapıyor alkol ?


 • Uğur demiş ki:

  Evet zehirlenme yapıyor e alaka ya alkol alırsan sonuc alamazsın feryal.

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir