Anasayfa » Ender Saraç Zayıflama Önerileri

Ender Saraç Keten Tohumu ve Zayıflama

Keten tohumu zayıflatırmı? Keten tohumu zayıflama konusunda etkili mi? Ender Saraç diyet programları için keten tohumunu öneriyor. Peki keten tohumunun faydaları neler? Ender Saraç keten tohumundan bahsediyor:


Keten Tohumu ve Diyet İkilisi
Keten dünya üzerinde yağından ve tohumundan yararlanılan bir bitkidir. İçerisinde yüksek oranlarda protein ve bazı sabit yağlar bulunmaktadır. Tohumunun kabuğunda ise suya atıldığında suyu emerek şişmeye başlayan bir madde bulunmaktadır. Bu nedenle keten tohumu tüketildiğinde müshil ilacı etkisi gösterebilmektedir.

Oral yolla tüketilmesi durumunda kabızlık sorununda, sindirim yollarında meydana gelen hasarlarda, gastrit tedavisinin başlangıcında, kronik öksürük ve bronşit tedavilerinde kullanılan keten tohumu ciltte meydana gelen iltihaplanmalarda da tedavici edici özelliğe sahiptir.

Bunca iyi özelliği saydık fakat henüz bitiremedik. Fakat sağlık noktasındaki etkilerine kısa bir ara verip diyet konusundaki etkisini açıklayalım isterseniz. Öncelikle diyet sırasında vücutta birçok protein ve mineralin eksilmesi söz konusu olabilmektedir. Keten tohumu bu noktada size yardımcı olmakta ve kaybedilen proteini geri kazandırmaktadır. Diğer yandan kabızlık sorununu gidermekte ve düzenli bir boşaltıma yardımcı olmaktadır. Boşaltım sorunlarının giderilmesi diyet ve sağlık açısından önemli bir noktadır. Günlük olarak 1 veya 1.5 kaşık keten tohumunun tüketilmesi bu noktada epey yararlı olacaktır. Ayrıca sabah saatlerinde alınması etkisini gün boyu sürdürmesi açısından tercih nedenidir.keten-tohumu

Diyet açısından neden tercih edildiğini yazdığımıza göre biraz daha sağlık ders vermeye devam edebiliriz. Keten tohumu yukarı da sayılanların yanında balgam söktürücü etkiye, hafıza kaybı, unutkanlık gibi beyinsel bozukluklardan koruyucu etkiye sahiptir. İçerisinde Omega 3 adı verilen yağda mevcuttur. Bunlarla beraber keten tohumunu meme kanseri tedavisi gören beyanların kullanmaması iyi olacaktır. İçinde bulunan östrojen meme kanseri tedavisinde ters etki yapabilmektedir.
Keten tohumunu güneş ışığından uzak bir noktada, folyo içinde veya kapalı bir kapta buzdolabında saklayabilirsiniz. Isı ve ışığa oldukça duyarlı olan tohumu 50 veya 100 er gramlık paketlerde almanız bozulmasını önlemek açısından iyi olacaktır. Ayrıca un haline getirilmiş keten tohumları daha hızlı bozulabildiği için öğütülmeden iri tohumlar halinde almanız ve kendiniz öğütmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Ender Saraç, zayıflama konusunda merak ettiğiniz konulara cevaplar veriyor: Ender Saraç soru cevap

,keten tohumu zayıflatırmı,keten tohumu zayiflama,keten tohumu zayıflama,keten tohumunun zayıflamaya etkisi,keten tohumu ile zayıflama
30 Haziran 2009 47,263 7 yorum yapılmış

7 yorum yapılmış »


 • gül yalman demiş ki:

  keten tohumunu emziren annelerde kullanabilirlermi .teşekkürler


 • Gizem demiş ki:

  metobolizmayı hangi bitki daha fazla çalıştırıyor ve hangi bitkiler daha çabuk zayıflatıyor


 • esin sahin demiş ki:

  ben yeni dogum yatim arkadasimin onersi ile sabahlari ac karnina 1 kasik keten tohumu iciyorum ama bebekte emziruyorum zarari olurmu bilmiyorum bunu ogrenmek istiyorum


 • Anonim demiş ki:

  Keten tohumu zayılatıyormu kullanma suresı ne kadar olmalı


 • havva demiş ki:

  keten tohumunu yeni aldım anca demeyeceğim beş kilo fazlam var inşallah ise yarar


 • tuğba demiş ki:

  kac öğün almalıyız keten tohumunu


 • Anonim demiş ki:

  Keten tohumunu bende kullanmaya başladım ama daha teraziye çıkmadım keten tohumunun faydasını gören çok arkadasım var

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir