Anasayfa » Ender Saraç Zayıflama Önerileri

Ender Saraç Tere Tohumu ile Zayıflama

Diyetisyen Ender Saraç, tere tohumu kullanarak metabolizmanızı hızlandırabileceğinizden ve böylece daha kolay kilo verebileceğinizden bahsediyor. Tere tohumu nasıl kullanılmalıdır? Bu yazıda Ender Saraç ve tere tohumu hakkındaki tavsiyelerini bulacaksınız.


Ender Saraç Tere Tohumu Neye Yarar?

Ender Saraç, tere tohumumunun metabolizmayı canlandırabildiğini söylüyor. Belirli bir süre boyunca, sabah aç karnına kullanılan tere tohumu başta tiroid hormonu olmak üzere genelde metabolizmayı uyarıcı bir etki gösterebilir ve metabolizmanın canlanmasına da yardım edebilir. Metabolizmanın hızlanması, bilindiği üzere kilo vermenizi kolaylaştıracaktır.

Ender Saraç kimlere tere tohumu tavsiye ediyor?

Tere tohumunu hipertiroid- aktif troid rahatsızlığı olanların kullanmasını önermiyor Ender Saraç. Ama troidi yavaş çalışan ( hipotiroid) pek çok kişinin kendi verdiği önerilere göre bilinçli kullanıldığında daha rahat kilo verdirdiğini gözlemlemiş.

Aktif mide ülseri, mide kanaması ve mide rahatsızlığı olanlara tere tohumunu dikkatli kullanmalıdır. Buruk tadı rahatsız edebilir.

Tere Tohumu Zayıflatır mı?

Ender Saraç tere tohumunun tek başına zayıflama için bir mucize olmadığını vurguluyor. Ama bazen zayıflamaya ek bir yardım sağlayabilir.Yeşil taze tere yapraklarının da, tere tohumu kadar olmasa da canlandırıcı etkisi olabilir.tere-tohumu

Tere Tohumu Nasıl Kullanılmalıdır?

Tere tohumunun tadının çok buruk olmasından dolayı, aşağıdaki gibi kullanılması uygun olacaktır. Çekirdek halinde değil de tere tohumunu öğütülmüş olarak almak uygundur.

Sabah aç karına, 1 tatlı kaşığı tere tohumu ile 1 veya 2 küçük kahve kaşığı balla (iyi ve kaliteli bal) karıştırıp yutun. Üzerine bir fincan sıcak su içmeniz tere tohumunun etkisini artırarak emilimine yardımcı olur.

,tere tohumu zayıflatırmı,tere tohumu ile zayıflayanlar,tere tohumu ile zayıflayanların yorumları,tere zayıflatırmı,tere tohumu zayıflama
11 Ağustos 2009 13,208 5 yorum yapılmış

5 yorum yapılmış »


 • Anonim demiş ki:

  ben elma sirkesi ,çörek otu denedim aksine daha çok kilo aldım 68 kiloyum nasıl zayıflayabilirim


 • emoş demiş ki:

  çörek otunu aç karnına denemelisin elma sirkesinide aynı şekilde günde 2 kez kullan


 • nermin demiş ki:

  çörek otunu aç karna ama yemekten yarım saat önce yemelisin böylece daha sağlıklı zayıflayabilirsin bu arada az yemek ye bol meyve ye zaten sıcakta insanın canı yemek iatemio


 • nermin demiş ki:

  elma sirkesi acı oluo cnm yaa bn denedim bi kere çok acı
  midem yandı uyuyamadım ter döktüm gece yatakta:(((((


 • esra demiş ki:

  boğazınıza sahip olursanız zayıflarsınız

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir