Anasayfa » Zayıflama Çayları

Metabolizma Hızlandıran Çaylar Metabolizma Hızlandıran Çay Tarifi

Metabolizmayı hızlandırmak, sağlıklı zayıflamak; ve hızlı zayıflamak için gerekli temel faktörlerden bir tanesidir. Bu nedenle bu yazımızda, hızlı zayıflamak; ve sağlıklı zayıflamak isteyenler için metabolizmayı hızlandıran çaylardan bahsetmeye çalışacağız. Metabolizmayı hızlandıran çaylar, uzman diyetisyenler tarafından hazırlanmıştır.
Erol Fazlıoğlu tarafından önerilen metabolizma hızlandıran çay tarifi şu şekildedir: Bir litre kaynamakta olan suyun içerisine, dört tatlı kaşığı bal, sekiz yemek kaşığı elma sirkesi, ve beş çay kaşığı karanfil atılır. Su ile birlikte bu malzemelerin on dakika kaynaması sağlanır; ve sonrasında demlenmeye bırakılan metabolizma hızlandıran çayın, her sabah, aç karna içilmesi gerekir. Bu şekilde uygulanan metabolizma hızlandırma yöntemi ile, onbeş günde üç kilo vermek mümkündür.


Bir başka metabolizma hızlandıran çay tarifi için gereken malzemeler de şu şekildedir: bir çorba kaşığı limon suyu, yarım kabuk tarçın, altı tane karanfil, iki yemek kaşığı taze yeşil çay… Metabolizma hızlandıran çayın yapılışı ise şu şekildedir: porselen bir demlik içerisine önce yarım litre su; sonra da metabolizmayı hızlandıran diğer çaylar konulur. Hazırlanan metabolizma hızlandıran çayın on dakika kaynaması sağlanır; ve sonrasında da demlenmesi beklenir. Metabolizma hızlandıran çayın, sabah kahvaltısı ve akşam yemeklerinden sonra birer bardak içilmesi gerekmektedir.
Ender Saraç tarafından önerilen metabolizma hızlandıran çay tarifi de şu şekildedir: bir tutam kuşburnu, bir tutam biberiye, bir tutam kekik, bir tutam rezene, bir tatlı kaşığı zencefil, bir tutam papatya, bir litre su, bir tatlı kaşığı mate yaprağı… Ender Saraç tarafından önerilen metabolizma hızlandıran çay tarifinde, tüm malzemeler kaynamış olan suyun içerisine konulur; ve yedi ile sekiz dakika arasında kaynaması beklenir. Kaynamasının ardından demlenmesi beklenen metabolizma hızlandıran çayın, sonrasında ise sabah ve akşam olmak üzere günde iki sefer, birer bardak içilmesi gerekmektedir.
Murat Topoğlu da bir metabolizma hızlandıran çay tarifi vermiştir; metabolizma hızlandıran çayı, Murat Topoğlu, özellikle bölgesel zayıflama egzersizleri yapan kişiler için önermektedir. Murat Topoğlu’nun önermiş olduğu metabolizma hızlandıran çay tarifi şu şekildedir: Beş tane çekirdek kakule, bir tane kabuk tarçın, beş bardak su, beş adet karanfil, bir çay kaşığı karabiber, bir tatlı kaşığı bal… Murat Topoğlu tarafından önerilen metabolizma hızlandıran çay tarifi şu şekildedir: Kaynayan suyun içerisine atılan kakule, karanfil; ve tarçın yedi dakika kaynatılır. Belirtilen sürenin dolmasından sonra soğuması için yirmi dakika beklenir. Ve ardından içerisine karabiber; ve bal ilave edilir. Murat Topoğlu’nun önermiş olduğu metabolizma hızlandıran çay, günde üç sefer, sabah, öğlen ve akşam olmak üzere birer bardak içilir.

,zayıflama çayları,tarçınlı yeşil çay zayıflatırmı,taylan kümeli metabolizma hızlandırıcı çay,karanfil zayıflatırmı,elma limon tarçın karabiber karanfil çayı
13 Ocak 2012 14,937 1 yorum yapılmış

Bir yorum yapılmış »


  • özlem bilek demiş ki:

    emziren anneler için bir zayıflama yöntemi yokmu.sadece göbeğimden şikayetciyim.bölgesel olarak ne yapabilirim

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir