Anasayfa » Zayıflama Çayları

Metabolizma Hızlandırıcı Bitki Çayları

Zayıflamak için her zaman bitki çaylarından destek alınmalıdır. Bitki çaylarının tok tutucu özellikleri olması gerekçesiyle zayıflamaya yardımcı etkileri bulunmaktadır. Bununla birlikte, bitki çayları aynı zamanda sağlığa faydalı içerikleri ile de zayıflamaya destek olmaktadırlar. Bitki çayları ile metabolizmayı hızlandırmayı isteyenler, ünlü diyetisyenler tarafından anlatılacak, metabolizma hızlandıran bitki çaylarından yardım alabilirler. Ünlü diyetisyenler tarafından önerilmiş olan metabolizma hızlandırıcı bitki çayları ile, kısa zamanda, beş kilo vermek, on kilo vermek gibi alternatiflerden yararlanabilirsiniz. Metabolizma hızlandırıcı bitki çaylarının zararları kesinlikle bulunmamaktadır. Metabolizma hızlandırma işlemi ile, sağlıklı zayıflama etkisinden yararlanabilirsiniz.


Selahattin Dönmez tarafından önerilen, metabolizma hızlandırıcı bitki çayı için gerekli malzemeleri şu şekilde sıralayabiliriz: Orta boy bir tane limon, orta boy iki tane elma, bir tatlı kaşığı ezilmemiş karabiber, orta boy bir tane çubuk tarçın, bir tatlı kaşığı karanfil tohumu, iki ya da üç litre su… Selahattin Dönmez tarafından önerilen metabolizma hızlandırıcı bitki çayının hazırlanmasında, limon; ve elmalar dörde bölünür, kabukları ve çekirdekleri ayıklanmadan bir kasenin içerisine konulur. Sonrasında ise aynı kasenin içerisine, karanfil tohumu, karabiber; ve tarçın ilave edilir. Sonra ise, hazırlanan bu kasenin içerisine, kaynamış haldeki su dökülür; ve Selahattin Dönmez’in önermiş olduğu metabolizma hızlandırıcı bitki çayı demlenmeye bırakılır. En son olarak ise, süzgeçten geçirilen bitki çayının, sabah, öğle; ve akşam olmak üzere günde üç sefer, tok karna içilmesi gerekmektedir.
Metabolizma hızlandırıcı bitki çayları arasında yer alan bir diğer formül de, iki tane orta boy greyfurt, üç tane orta boy limon, dört tatlı kaşığı bal; ve bir litre su ile hazırlanmaktadır. Metabolizma hızlandırıcı bitki çayının hazırlanışı; ve uygulanışı da şu şekildedir: Limon ve greyfurt, kabukları soyulmadan dörder parçaya bölünür. Ve hazırlanan limon ve greyfurtlar, bir litre suyun içerisine atılarak, 15 – 20 dakika süre ile kaynatılır. Metabolizma hızlandırıcı çayın ısısı 35 dereceye düştüğünde ise, greyfurt; ve limonların suları sıkılıp alınır. Sonrasında ise içerisine bal ilavesi yapılır. Ve hazırlanan metabolizma hızlandırıcı bitki çayı, sabah kahvaltısı; ve akşam yemeği sonrasında birer su bardağı olacak şekilde içilir.

,metabolizmayı hızlandıran bitki çayları,9 bitkili zayıflama çayı,metabolizma hızlandırıcı bitkiler,metabolizma hızlandırıcı çay,metabolizma hızlandırıcı bitki çayları
12 Ocak 2012 3,911 yorum yapılmamış

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir