Anasayfa » Zayıflama Çayları

Zayıflatan Çaylar Ve Zayıflatan Çay Tarifleri

Zayıflatan çaylar, zayıflatan çay tarifleri, zayıflatan bitki çayları, ve metabolizmayı hızlandıran çaylar… Zayıflamak isteyenlerin hepsinin hayalidir bu çayların tariflerine ulaşmak. Ama, zayıflatan çaylar, zayıflatan çay tarifleri, ya da zayıflatan bitki çayları ile, metabolizmayı hızlandıran çayların, sadece tek tip olduğu düşünülür nedense.. Ve bu genellikle ya yeşil çaydır, ya da biberiye çayı… Oysa, zayıflatan çay tarifleri dediğimizde, aklımıza, zayıflatan bitki çaylarının içeriğindeki karışım oluşturacak bir kaç adet zayıflatan bitkiler gelmelidir. İşte bu yazımızda sizlere, metabolizmayı hızlandıran çaylar adı altında, iki tane zayıflatan çay tarifi vereceğiz. Dilerseniz zayıflatan çay tariflerinin ilki ile başlayalım:


Üç yemek kaşığı bal
Dört bardak su
İki tane greyfurt
Üç tane limon…
Metabolizmayı hızlandıran çaylar arasında yer alan zayıflatan çay tariflerinden bir tanesinin malzemeleri bu şekilde. Peki ya hazırlanışı? İlk olarak, greyfurt; ve limonların, kabukları ile birlikte, ince ince doğranması gerekmektedir. Su bir kabın içerisine konulur, ve greyfurtlar ile limonlar da bu kabın içerisine atılarak 15 dakika kaynaması sağlanır. Kaynama işleminin sonunda süzülen zayıflatan çayın içerisine bal ilave edilir, ve karıştırılır. Metabolizmayı hızlandıran çaylar arasında yer alan bu çayın, yemeklerden sonra birer bardak içilmesi gerekmektedir.
Metabolizmayı hızlandıran çaylardan bir diğeri de şu şekildedir:
Bir çay bardağı funda yaprağı
Çeyrek çay bardağı lavanta
Yarım çay bardağı papatya
Yarım çay bardağı adaçayı
Bir baş enginar
Dört ya da beş tane kuru erik…
Metabolizmayı hızlandıran çaylar arasında yer alan bu çayın uygulanışı şu şekildedir: Erikler parçalanıp enginar doğranır. Daha sonra ise diğer malzemeler ile karıştırılan bu malzemelerin, kaynamış bir litre suyun içerisine atılması, ve üzerinin kapatılarak, yirmi dakika boyunca beklemeye bırakılması gerekmektedir. Yirmi dakikanın sonunda ise, metabolizmayı hızlandıran çaylar arasında yer alan bu çay süzülür; ve günde üç sefer içilmesi önerilmektedir.

,zayıflatan bitki çayları,zayıflatan çaylar,zayıflatan bitkisel çaylar,zayıflatan bitki çayı,zayıflatan bitki çayları isimleri
14 Mart 2012 8,852 yorum yapılmamış

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir