Anasayfa » Zayıflama Yöntemleri, Zayıflamanın Püf Noktaları

Aç Kalmadan Zayıflama: Aç Kalmadan Nasıl Kilo Verilir?

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte, bayanlar hem zayıflamak istiyorlar; bunun yanında bir de aç kalmadan zayıflayarak sağlıklarını da riske atmak istemiyorlar. Ancak aç kalmadan zayıflamanın mümkün olmadığını düşünenler çoğunlukta. Peki aç kalmadan zayıflamak diye bir şey var mı; yoksa yok mudur?

Aç Kalmadan Zayıflama: Aç Kalmadan Nasıl Kilo Verilir?
Evet, aç kalmadan zayıflamak mümkündür. Bunun başarılabilmesi için ne sağlığınızdan ödün vermeniz gerekmektedir; ne de aşırı kilolara bağlı sağlık sorunları ile baş etmenize gerek bulunmamaktadır.


Hem aç kalmadan, hem yiyerek; hem de sağlıklı bir şekilde zayıflamak için kullanabileceğiniz 12 zayıflama yöntemi ile sizlerle birlikteyiz.
Aç kalmadan zayıflamak için yapmanız gereken şeylerin başında, düşük kalorili gıda tüketimi yer almakta. Bununla birlikte, yemeklerde tükettiğiniz besin oranını yarıya düşürmek, ve bununla birlikte, yemeklerden önce bir ya da iki bardak su içmek, mutfakta çok fazla zaman geçirmemek ve sürekli yemekler ile ilgili plan yapmamak, aç kalmadan zayıflama yöntemleri arasında yer alan başlıca yöntemler. Peki diğerleri?

Aç Kalmadan Zayıflamak İçin Ne Yapmalı?

Uzmanların belirttikleri bir başka nokta ise şu şekilde: stres, yoğun iş temposu, hareketsiz yaşam gibi pek çok nedenden dolayı obezite sorunu ile karşı karşıya olan kişiler, bir takım sağlık sorunları ile mutlak surette baş etmek durumunda kalıyorlar. Bu nedenle de zayıflamak; ve sağlık sorunlarını maximuma da çıkartmamak için aç kalmadan zayıflamak olgusu gündeme geliyor.
Daha güzel görünmek isteyen; aynı zamanda sağlıklı da olmak isteyen kişiler, pek çok diyet uyguluyor; bununla birlikte, çeşitli spor yapma alışkanlıkları kazanmaya çalışıyorlar. Sağlıklı diyet yapanlara uzmanların lafı yok; ancak bazı kişiler, o kadar sağlıksız diyetler yapıyor; ve o kadar dengesiz besleniyorlar ki, hem sağlıklarını kaybediyorlar bu diyetlerle; hem de verdikleri kilolar hiç bir şekilde kalıcı olmuyor.
Diyet yapan kişilerin öncelikle dikkat etmeleri gereken konu, her besin maddesinden düzenli olarak tüketmeleri gerektiğidir. Bununla birlikte bir diğer püf noktası da, kişilerin, kendilerini tok tutacak besin maddeleri ile, daha uzun aralıklarda yemek yemelerinin sağlanması yönündedir. Peki bütün bunlara ek olarak, aç kalmadan zayıflamak için uygulanması gereken 12 püf noktasının içerisinde neler yer almaktadır? İsterseniz hemen bu konuyu incelemeye alalım…
Alışverişe gittiğinizde, öncelikle küçük bir alışveriş sepeti kullanmanız gerektiğini unutmayın. Bununla birlikte, alacağınız besinlerin, hem düşük kalorili; hem de düşük glisemik indeksi olan besinlerden oluşmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Aç Kalmadan Kilo Vermenin Yolları
Ana öğünlerde yediğiniz yemeklerin miktarını yarı yarıya düşürün. Bunun yerine salata ve daha düşük kalorili şeylerle ana öğünlerinizi tamamlayıp karnınızı doyurmaya çalışın.
Yapacağınız yemek ve salataların içerisine yağ koymaktan ziyade, meyve, susam, limon ya da sebze gibi besinlerden faydalanarak yemeklerinizi ve salatalarınızı lezzetlendirmeniz öneriliyor. Bununla birlikte, kullanılacak yağ oranının da en aza indirgenmesi gerekiyor.
Ana öğünlerinizde yiyebileceğiniz besinleri arttırmak adına, ara öğünleri atlayabileceğinizi belirten uzmanlar, ara öğünlerde tüketmeniz gereken domates, salatalık ve söğüş gibi yiyecekleri ana öğünlere aktarmanızın daha doyurucu olacağı belirtiliyor.
Fest-food tüketiminden ise mümkün olduğunca uzak durmanız gerekiyor. Buna rağmen yine de fest-food tüketmeniz gerekiyorsa, mayonez ya da ketçap yerine, domates ve yeşillikle lezzetlendirmeye çalışmanız önerilmekte.

Aç kalmadan zayıflamak için bol su içmeli
Aç kalmadan zayıflamak için yemeklerden önce bir ya da iki bardak su içmeniz önerilmekte. Bununla birlikte, zayıflamak için her koşulda bol su içilmesi gerektiği de unutulmamalı, ve gün içinde bol miktarda su tüketimi gerçekleştirilmeli.
İster arkadaşlarınızla bir yemek davetine gidin; isterseniz de anneniz çok güzel yemekler yapmış olsun, siz yine de belirtilen yemek programınızın dışına çıkmamanız gerektiğini aklınızdan çıkartmayın.
Gün içerisinde tüketmeniz gereken besin gruplarının da her zaman birbirinin aynı olmaması gerektiğini; gün içerisinde sürekli farklı besin gruplarındaki yiyecekleri tüketmeniz gerektiğini bilmelisiniz.

Aç kalmadan zayıflamak için  egzersizin önemi

Aç kalmadan zayıflamak isteyenlerin, aynı zamanda, düzenli bir egzersiz programı da uygulamaları gerekiyor.
Yiyeceğiniz yemekleri küçük tabaklarda servis etmeniz gerektiği de dikkat edilmesi gereken bir diğer konu.
Son olarak da, zayıflamak isteyen kişiler, aynı zamanda aç da kalmak istemiyorlarsa, mutfakta sürekli vakit geçirmemeleri gerektiğini bilmeliler; ve yemekle ilgili sürekli plan yapmaktan da vazgeçmelidirler.

,zayıflamak istiyorum,zayiflamak istiyorum,dr gürkan kubilay yağ yakan yiyecekler aç kalmadan zayıflama,ac kalmadan zayıflamanın yolları,aç kalmadan zayıflama yöntemleri
6 Temmuz 2011 3,826 1 yorum yapılmış

Bir yorum yapılmış »


  • kader demiş ki:

    boğazaımızı tuttumu tamamdır

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir