Anasayfa » Zayıflama Yöntemleri, Zayıflamanın Yolları

Akupunkturla Zayıflama Yöntemi Hakkında Bilgiler

Akupunkturla zayıflama hakkında bugüne kadar çok fazla şey duymuş olabilirsiniz; ya da belki de, akupunkturla zayıflama hakkında çok şey duysanız da, pek fazla akupunkturla zayıflama hakkında bilginiz yok da olabilir. Biz bu yazımızda sizler için, akupunkturla zayıflamanın etkileri hakkında bir takım bilgiler vermeye karar verdik…

Akupunkturla Zayıflama Yöntemi Neye Yarar?
Akupunkturla zayıflama sayesinde, acıkma duygusundan yoksun hale gelirsiniz; iştahınız kapanır. Yeme isteğiniz oluşmaz. Akupunktur bunu, nöradrenalin hormonunun seviyesini düşürüp, seratonin seviyesini yükselterek gerçekleştirmektedir.


Şunu belirtmek gerekir ki, seratonin hormonu, çikolata yenildiğinde seviye olarak yükselmektedir. Fakat akupunkturda, hiç bir şey yemeden yükselen seratonin hormonu, kişilere mutluluk vermektedir. Akupunkturla zayıflama yöntemini seçen kişiler, yemek yiyerek değil, yemek yemeyerek mutlu olmaktadırlar.

Akupunktur Nasıl Uygulanır?
Akupunkturla zayıflama yönteminde kulaktan verilen akupunktur, kişilerin mide ve bağırsaklarına kadar uzakak sinir uçlarını uyarıyor; ve bu sayede, mide ve bağırsaklardaki asit oranı oldukça düşüyor. Düşen asit oranı, mide boş dahi olsa, midede yanma ya da ekşime olmasını önlüyor. Bu nedenle akupunkturla zayıflama yöntemini seçen kişiler, kati surette kendilerini kötü hissetmeden zayıflayabiliyorlar.

Akupunkturla Zayıflama Yönteminin Faydaları

Akupunkturla zayıflama yöntemi ile zayıflamak isteyen kişiler düşük kalorili besinlerle beslenmekte olmalarına karşın, kesinlikle kendilerini kötü hissedecek bir halsizlik ya da bitkinlik yaşamamaktadırlar. Akupunktur uygulanan kişi kendisini oldukça zinde hissetmektedir. Bu sayede akupunkturda kişiler gerektiği kadar enerji harcayarak rahat bir şekilde kilo verebilmektedirler.
Akupunkturla zayıflamada, yukarıda da belirttiğimiz gibi seratonin hormonu artar; bununla birlikte endorfin hormonunun seviyesinde de artış gözlenmektedir. Kişiler akupunkturla zayıflamada istedikleri herşeyi yiyemezler; fakat yiyemedikleri bu besinler yüzünden kendilerini mutsuz ve stresli de hissetmezler; çünkü seratonin mutluluk; endorfin ise kişilere huzur vermektedir.
Akupunkturla zayıflama yöntemini tercih ederek zayıflamak isteyen kişiler, metabolizmalarını da akupunktur ile hızlandırırlar. Bu sayede zayıflamak akupunktur ile, diğer kişilere göre daha kolay hale gelmektedir.

Akupunkturla Zayıflama Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Akupunkturla zayıflama yöntemini seçen kişilere uygulanacak olan akupunktur tedavisi, haftada bir ya da iki sefer uygulanabilir. Yukarıda belirtilen akupunkturla zayıflamanın etkilerine bakıldığında, akupunkturla zayıflama ile kilo vermemenin; ve zayıflamamanın imkansızlığı görülecektir. Peki akupunkturla zayıflamada ne kadar kilo verilir; ne kadar zayıflanır? Akupunkturla zayıflamada, iki ay içerisinde, var olan kilonuzun %10 ya da %15′ini verebilirsiniz. Yani siz 100 kiloysanız; ve akupunkturla zayıflama yöntemini seçtiyseniz, iki ay içerisinde, 10 ya da 15 kilo vermeniz beklenmelidir. Akupunkturla zayıflamada, ayda 8 kiloya kadar zayıflayabilmek de mümkündür; fakat, akupunkturla zayıflamada, hızlı değil de, belirli bir tempoda, düzenli olarak zayıflamanın sağlıklı olduğu kabul edilmekte; ve ulusal standartlara göre değerlendirilmektedir.

Akupunkturla zayıflamada, belirlenen sürede istediği kiloya ulaşan kişi, daha sonra da akupunkturla zayıflayarak verdiği kiloyu koruyabilecek seviyeye gelmelidir. Bunu ise akupunktur tedavisine dört ile altı ay arasında devam edilmesi ile sağlamak mümkündür. Akupunktur tedavisi, belirtilen zaman zarfında, ayda bir ya da iki sefer uygulanır. Akupunktur tedavisi, verilen kiloyu korumak için uygulandığında, kişilerin diyet yapmasına gerek olmamakla birlikte, dengeli ve sağlıklı beslenmeye önem verilmesi gerekmektedir. Akupunktur tedavisinin hiç bir yan etkisinin bulunmadığı da bilinmelidir.

Akupunkturla zayıflama yöntemini uygulamak isteyen kişilere akupunktur tedavisini uygulayan kişinin mutlaka doktor olması gerekmektedir. Akupunktur tedavisini uygulayan kişinin akupunktur eğitimi almış olması da önemlidir. Akupunktur eğitimi almış olan kişinin eğitimi, Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış olmalıdır.

Akupunkturla zayıflama yöntemini uygulayan kişiler hedef kilolarına ulaştıktan; ve bu hedef kiloyu korumayı da başardıktan sonra, bazı olumsuzluklarla karşılaşabilirler; örnek vermek gerekirse, deprem ya da başka bir doğa olayı, bir yakınının hayatını kaybetmesi, hormon tedavisi almak, doğum yapmak… Bu gibi durumlar, akupunkturla zayıflama yöntemini uygulayan kişilerin yeniden kilo almasına neden olabilecek bir metabolizma yavaşlamasını ortaya çıkartabilir. Bu gibi bir durumun üzerinden bir ay geçmeden, akupunktur doktoruna başvurarak, verilen kiloların yeniden alınmasının önlenmesi önerilmektedir.

,zayflamann yollar,zayflama yntemleri,akupunktur ile göbek eritme,akupunktur ile gobek eritme,akupunktur zayıflamada ne kadar etkili
1 Haziran 2012 916 yorum yapılmamış

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir