Anasayfa » Zayıflama Yöntemleri, Zayıflamanın Yolları

BÖLGESEL ZAYIFLAMA YÖNTEMLERİ

Vücudumuzun çeşitli kısımlarına yapışan ve bir türlü diyet, spor vs. gibi yollarla vücuttan atılamayan yağlar için günümüzde bölgesel zayıflama yöntemleri kullanılmaktadır. Çeşitli uygulanış biçimleri olan bu bölgesel zayıflama yöntemlerine göz atalım:

BÖLGESEL ZAYIFLAMA YÖNTEMLERİ


LİPOSUCTİON ( liposakşın) denilen bölgesel zayıflama yöntemi vakumla yağ aldırmaya dayanmaktadır. Yağ toplanan bölgeden metal borular yardımıyla yağlar çekilir ve daha orantılı bir vücut yapısı sağlanmış olur. Bu cerrahi müdahale genellikle lokal anestezi yöntemi kullanılarak yapıldığı için işlem sırasında acı duyulmamaktadır.

Kalça, karın, diz bölgesi, basen, bacak bölgesi, ayak bölgesi, gıdık vs. gibi bölgelere uygulanabilen bu yağ aldırma operasyonundan sonra kişi sadece birkaç gün içerisinde günlük hayata dönebilmektedir.

Bu bölgesel zayıflama yönteminin en destekli tarafı ise diyetlerde olduğu hızlı kilo alma riskinin olmamasıdır. Yağ hücreleri azaltıldığı için sonradan vücutta yağ toplama sorunu olmamaktadır. Liposuction Hakkında Geniş bilgi için tıklayın: Liposuction ile bölgesel zayıflama

KARBOKSİTERAPİ bölgesel zayıflama yönteminin mantığı bölgesel dokudaki metabolizmanın hızlandırılmasıdır. Sorunlu bölgeye enjekte edilen saf karbondioksit gazıyla gerçekleştirilen bu işlemde, damarların genişlemesi sonucu bölgeye yoğun kan akışı sağlanıyor ve yağlar vücudun kendi metabolizmasıyla yakılıyor. Cerrahi gerektirmeyen bu yöntem genellikle selülit tedavisi için tercih edilmektedir.

ULTRASHAPE istenmeyen yağların ultrason yöntemiyle yok etmeye yarar. 1-2 saat süren 4 seansla 3-4 cm incelme sağlanabilmektedir. Acısız, cerrahisiz ve sonrasında doktor takibi olmayan bir yöntemdir. ( Geniş açıklama için Bkz: Ultrason ile zayıflama )

LİPOLİZ denilen bölgesel zayıflama yöntemi de liposuction gibi yağ aldırmaya dayanır. Ancak bu işlem ilaçlarla yapılır yani cerrahi gerektirmez. Bu nedenle de iyileşme dönemi olmadığı için hızlı şekilde günlük yaşama devam edilebilir. Bakınız: Lipoliz ile bölgesel zayıflama

MEZOTERAPİ yöntemi bölgesel yağ yakma yöntemi yanında selülit tedavisinde de sıkça kullanılır. Selülit kilo vermekle gitmeyen bir yapıda olduğu için özel formüllerle yok edilebilmektedir. Bu yöntemde 6 mm kadar içlere birkaç cm aralıklarla ilaç enjekte edilerek vücuttaki selülit ve yağların atılması sağlanmaktadır.

Bölgesel zayıflama yöntemleri hakkında Ender Saraç’ın yorumlarını okumak için tıklayın: Ender Saraç Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

,bölgesel zayıflama yöntemleri,BÖLGESEL ZAYIFLAMA TEKNİKLERİ,bölgesel zayıflama yolları,bölgesel incelme yöntemleri,lokal zayıflama yöntemleri
14 Ağustos 2010 22,672 yorum yapılmamış

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir