Anasayfa » Zayıflama Yöntemleri, Zayıflamanın Püf Noktaları

Doktor Kontrolünde Zayıflama

Sizde kilo vermeye çalışanlar grubundan mısınız? Zayıflamak istiyorum, kilo vermek istiyorum, diyete başlamak istiyorum… Fakat evde hazırladığınız diyet programına uyamıyor ya da zorunlu hissetmeyip diyetinizi sürekli bozuyor iseniz kesinlikle bir beslenme ve diyetetik uzmanı ile zayıflamaya çalışmalısınız.

Doktor Kontrolünde Zayıflama


Yapmanız gereken şey güvenilir bir beslenme ve diyetetik uzmanı bulmak olmalıdır. Bu kişi sizden her şeyden önce bir hastaneye gidip tahlillerden geçmenizi isteyecektir. Bunun sebebi kilo sorununuzun neye dayalı olduğunu anlamaktır. Çünkü herhangi bir sağlık sorununuzdan dolayı da kilo sorununuz olabilmektedir.

Diyelim ki tahlilleriniz de hiç bir sıkıntı çıkmadı. Yani sadece düzensiz yaşam dengesiz beslenme stres ve abur cubur tüketmek gibi sıkıntılar yüzünden kilolusunuz. Diyet uzmanınızın sizin yaşınıza sağlık durumunuza iş ve gündelik yaşantınıza göre hazırlayacağı diyet programına uymanız size kilo verdirecektir.

Diyetinizin yanı sıra yapacağınız spor daha çok kalori yakmanızı sağlayacak daha hızlı kilo vermenize yardımcı olacak ve kalp krizi riskinizi de azaltarak fit sağlıklı ve sıkılaşmış bir vücuda sahip olmanızı sağlayacaktır. Eğer ki doktor kontrolünde zayıflar iseniz diyetiniz bittikten sonra verdiğiniz kilolaları geri almayacak kilo vermekten oluşabilecek olan sağlık sorunlarını asla yaşamayacaksınız demektir.

Yapacağınız diyet ve spor eski formda görüntünüze kavuşmanızı sağlayacak özgüveninizi geri kazandıracaktır. Doktor kontrolünde zayıflayan kişilerde kalp krizi riskinin de azaldığı gözlenmektedir. Ayrıca kilo vermeye karar verdi iseniz sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlarınız varsa onlardan da vazgeçmelisiniz.

,zayıflamanın püf noktaları,zayıflama yöntemleri,zayflama yntemleri,zayiflama yontemleri,zayıflatan püf noktalar
7 Ekim 2012 2,227 yorum yapılmamış

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir