Anasayfa » Zayıflama Yöntemleri

Kolay Zayıflamak İçin Zayıflamanın Kuralları

Kolay Zayıflamak İçin Zayıflamanın Kuralları

Zayıflamak aslında sizin için imkansız değil. Sadece bilmeniz gereken bir takım zayıflama kuralları bulunmakta. Bu zayıflama kurallarını dikkate alarak, aç kalmadan zayıflamanın sırrına siz de erişebilirsiniz. Kalorisi düşük olan yiyecekleri ara öğünlerde tüketebilirsiniz. Ana öğünlerde yediğiniz şeyleri yarı yarıya azaltabilirsiniz. Yemek yemeye başlamadan önce bir ya da iki bardak su içebilirsiniz. Vaktinizin daha azını mutfakta kalmaya ayırabilirsiniz. Yemeklerle ilgili planlar yapmamanız da zayıflama kuralları arasında yer almakta. İşte zayıflama kurallarının diğerlerini sizlerle bu yazımızda daha detaylı olarak paylaşacağız, ve sizin kilo kontrolünü daha sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olmaya çalışacağız…


Kolay Zayıflamak İçin Zayıflamanın Kuralları
Hayatımızda kilo kontrolünün her geçen gün zorlaşması, aslında şaşılacak bir durum değil. Öyle ki, hayatımızda her geçen gün yeni bir stres kaynağı ortaya çıkıyor. İş yaşamındaki yoğunluk nedeniyle daha düzensiz beslenmeye başlıyoruz; ve yemek düzenimizde fest-food tarzı beslenme ön sıralara çıkıyor. Şişmanlamamıza neden olan bu problemler, sağlık sorunlarını da beraberinde getiriyor.
Belirtilen sebepler nedeniyle kaçınılmaz olan şişmanlık sorunu karşısında insanlar, daha güzel bir vücuda sahip olabilmek adına, sürekli diyet yapmaya çalışıyor; ve spor yapma alışkanlığı kazanmayı istiyor. Yapılan diyetlerin pek çoğu ise sağlıksız diyetlerden oluşuyor. Bu sağlıksız diyetler, aslında vücudumuza yarardan çok zarar veriyor. Öyle ki, metabolizmanın çalışmasında sorunlar ortaya çıkmaya başlıyor.
Aslında yapmanız gereken şeyler çok zor değil. Gün içerisinde her besin grubundan tüketmeniz öneriliyor; bununla birlikte size bir de sır veriliyor uzmanlar tarafından: yediğiniz yiyeceklerin size tokluk hissi veren yiyecekler olması durumunda, daha az yemek yemeniz muhtemel… Tüm bunlar ve daha fazlası; işte zayıflamanın kuralları şimdi sizlerle buluşuyor…

Alışveriş Sepetiniz Küçük Olsun
Zayıflamanın kuralları arasında ilk sırada, yapılan alışverişlere dikkat edilmesinin gerekliliği yer alıyor. Öncelikle alışveriş sepetinizin küçük olmasına dikkat edin. Daha sonra da, alışveriş sepetinizi dolduracağınız yiyeceklerin glisemik indekslerinin düşük olmasına; ve düşük kalorili yiyeceklerden oluşmasına önem verin.

Yemek Miktarını Azaltın

Yemek yediğiniz ana öğünlerde, yediğiniz yemek miktarını azaltmanızın gerekliliği de zayıflama kuralları arasında yer alıyor. Azalttığınız yiyeceklerin yerine salata ya da sebze tüketimine yer vermeniz gerekmektedir.
Zayıflama kuralları dahilinde, yiyeceklerin daha az yağlı olması gerektiği de yer alıyor. Buna göre, slaatalara; ve yemeklere, yağ ve yağlı soslar ile, ketçap ve mayonez kullanmak yerine, meyveler, susam, sirke; ve limondan yararlanılması gerektiği belirtiliyor.
Zayıflamanın kuralları arasında yer alan bir başka faktör de, ara öğünlerin atlanmaması gerektiği. Ara öğünlerde, salatalık ve domates gibi yiyeceklerin de tüketilmesine önem verilmesi gerektiği belirtiliyor.
Zayıflamanın kurallarından bir diğeri de, fest-food tüketiminden kaçınmak. Fest-food tüketiminin gerçekleştirilmesinin zorunlu olduğu durumlarda da mayonez ve ketçap kullanımı yerine domates ve yeşillikten destek alınması öneriliyor.

Bol Su İçilmeli

Zayıflama kuralları arasında en önemlilerinden bir başkası da, gün içerisinde bol miktarda su içilmesi gerektiği. Özellikle yemeklerden önce, bir ya da iki bardak su içildiğinde, daha az yemek yemek gibi bir durumun da söz konusu olabileceğinin unutulmaması gerektiği belirtiliyor.
Zayıflamanın kurallarından bir başkası da, koşullar ne olursa olsun; ve hangi ortamlarda bulunulursa bulunulsun, beslenme kurallarının dışına çıkılmaması gerektiği. Yani çok mecbur kalmadıkça diyetinizden ödün vermemelisiniz.
Zayıflama kurallarından bir diğeri de, sürekli aynı besinler ile beslenmenin yanlış olduğunun bilinmesinin gerekliliği. Zayıflama kuralları arasında tek yönlü beslenme değil, çok yönlü beslenme yer alıyor; ve gün içerisinde farklı besinlerin gerekli miktarlarda tüketilmesi önem kazanıyor.
Zayıflama kurallarından bir başkası da, düzenli olarak egzersiz yapılması. Egzersiz yapıldığı takdirde, hareketli olan vücudun yağ yakması daha kolay olacaktır.
Yemek yerken küçük servislerden yararlanılması da zayıflama kuralları arasındaki bir başka etken. Yediğiniz şeylerin kalori miktarını göz önünde bulundurarak tabaklarınıza almanız öneriliyor.
Zayıflama kuralları arasında belirteceğimiz son zayıflama kuralı da, mutfakta geçirilen zamanın azaltılması; ve akıllardan yemek yemenin çıkartılması gerektiği…

,mayonez kilo aldırırmı,ketçap kilo aldırırmı,ketçap kilo yaparmı,zayıflama kuralları,ketçap mayonez kilo aldırırmı
31 Ocak 2012 1,629 yorum yapılmamış

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir