Anasayfa » Zayıflama Yöntemleri, Zayıflamanın Püf Noktaları

Şişmanlığa Karşı Kullanılan Cerrahi Yöntemler

Öncelikle şunu belirtmek geremektedir.Bu yöntemlerin kullanılabilmesi için öncelikle kişinin vucut kitle endeksi hesaplanması gerekmektedir.kişinin vucut kitle endesi 40′ın üzerindeyse cerrahi mudalale düşünülebilir.
Şişmanlığa Karşı Kullanılan Cerrahi Yöntemler
İlk olarak uygulanan cerrahi yöntemlerden  balon yöntemini açıklayalım.Bu yöntemde kişinin midesine şişirilmemiş bir balon indirilir. Daha sonra balon şişirilir mide küçültülür.


Bu balon kişinin midesinde 3  ile 6 ay arasındakalmaktadır.6 ay sonunda kişinin midesinden balon çıkartılır.bu şekilde kişilerin zayıflamasına yardımcı olur.

Kişiler Balon Yöntemiyle kaç kilo verebiliyor?

Günümüzde yapılan değişik çalışmalardan elde edilen bilgilere göre şişman kişiler bu yöntemle yaklaşık olarak 6  aylık süre içinde vücut ağırlığının yüzde 20-30′u kadar kilo verebilmektedirler ve birinci yılın sonunda genellikle verilen kiloların %90′ı korunmaktadır.

Kimlere uygulanabilir?

12-60 yaş arasında ve vücut kitle indeksi 30′un üzerinde olanlara, şişmanlığın neden olduğu hastalığı  bulunanlara, daha önce diğer yöntemleri denemiş fakat hedefine ulaşamamış olanlara bu yöntem uygulanabilir.
Şişmanlığa Karşı Mideye Kelepçe Takma Yöntemi

Diğer bir yöntem ise mide gastrit’idir.Yani halk arasında bilinen ismi ile mideye takılan kelepçe yönte- midir.Doktorlar tarafından pek önerilmeyen bir yöntemdir.Bu yöntemin kullanılmama sebebi ise doktorlarımız tara- fından şöyle açıklanmaktadır. Bu yöntemde mideye bir bant takılır. Takılan bu bant mideye yemeklerin geçmesi engeller. Kişinin zayıflamasına yardımcı olur. Bu bant gevşetildiğinde veya çıkarıldığında kişi tekrar kilo alabibilir.Bu yöntemin kullanılmama sebeplerinden bi biriside kişilerin iştahında herhangi bir değişiklik olmamasıdır.

,cerrahi zayıflama yöntemleri,cerrahi zayıflama,balonla zayıflama yöntemi,zayıflamada cerrahi yöntemler,cerrahi yöntemiyle zayıflama
2 Ekim 2012 598 yorum yapılmamış

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir