Anasayfa » Diyet Programları, Zayıflama Yöntemleri

Soğan Çorbası İle Üç Günde Üç Kilo Zayıflayın

Soğan Çorbası İle Üç Günde Üç Kilo Zayıflayın

Zayıflamak için zayıflama diyetlerine başvuran kişiler, farklı zayıflama diyeti uygulamaları ile karşılaşabilmektedirler. Bu kişilerin bizim yazımız ile karşılaşacakları diyetlerden bir tanesi de soğan çorbası diyetidir. Soğan çorbası diyeti, üç gün içerisinde size iki ya da üç kilo verdirebilecek bir diyettir. Günlük 500 kalori almanızı sağlayan soğan çorbası diyeti, sağlık açısından tavsiye edilmeyen diyetlerden bir tanesi olmakla birlikte, verilecek olan kilonun da yağlardan değil, kas ve su kaybından oluşacağını sizlere belirtmek isteriz. Diyet programı üç gün sürmekle birlikte, soğan çorbası diyetini uygulayan kişilerin, bu diyeti ikinci bir kez uygulamaları durumunda, metabolizmaları yavaşlayacak; ve kilo vermeyeceklerdir. Yani, soğan çorbası diyetinin, aralıklı olarak uygulanması gereken tek seferlik bir diyet olduğunu belirtmekte fayda görüyoruz.


Soğan çorbası diyetinde kullanmanız gerekecek olan soğan çorbasının tarifini sizlerle, öncelikli olarak paylaşalım: Soğan çorbası tarifi için altı adet soğan gerekmektedir. Soğanın yanında, yarım kilodan iki çeşit sebze seçmeniz gerekmektedir: domates ile patlıcanı seçmek isterseniz, hem domates; hem de patlıcanın yarım kilo olması gerektiğini unutmamalısınız. Bu malzemelerle birlikte, yağsız et suyu, soğan çorbasının hazırlanışında gerekli olacak olan malzemelerin sonuncusudur.
Soğan çorbası diyetindeki diyet programını uygularken, kesinlikle yağ kullanmamalısınız. Bununla birlikte, dilediğiniz kadar baharat ve limondan yararlanabilirsiniz. Soğan çorbası için yukarıda verilen malzemeler içerisinde sebze istemiyorsanız, soğan çorbasını sebzesiz de yapabilirsiniz; sebzelerden bir tanesini de kullanabilirsiniz. Soğan çorbasının zayıflatan etkisi olmasının sebebi, soğan çorbasının idrar söktürücü olması ile birlikte kasları da çalıştırmasından gelmektedir.
Soğan çorbası diyeti ile zayıflamak için uygulamanız gereken diyet programı şu şekildedir:
1. Gün:
Sabah: şekersiz çay ile birlikte 50 gram beyaz peynir.
Öğle: Soğan çorbası ile birlikte, istediğiniz kadar meyve yiyebilirsiniz.
Akşam: İstediğiniz kadar meyve ile birlikte soğan çorbası tüketebilirsiniz.
2. Gün:
Sabah: İstediğiniz kadar meyve yiyebilir; ve yanında soğan çorbası içebilirsiniz.
Öğle: Soğan çorbasının yanında istediğiniz kadar meyve yiyebilirsiniz.
Akşam: Soğan çorbasının yanında istediğiniz kadar et tüketebilirsiniz.
3. Gün: Dilediğiniz kadar meyve yiyebilir; ve yanında soğan çorbası içebilirsiniz.
Öğle: Soğan çorbasının yanında, dilediğiniz kadar meyve alabilirsiniz.
Akşam: Pirinç lapası ile birlikte, üzüm ve muz hariç istenildiği kadar meyve yenilebilir; bunların yanında yine soğan çorbası…

,çorba diyeti ile kaç kilo verilir,soğan detoksu,soğan çorbası detoks,sogan corbası dıyetı ıle kac kılo verılır,soğan çorbası diyeti ile kaç kilo verilir
13 Kasım 2011 2,108 yorum yapılmamış

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir