Anasayfa » Zayıflamanın Püf Noktaları

Alkol Kilo Aldırır mı? Alkol Şişmanlatır mı?

Alkol Kullanımı Şişmanlatır Mı? Bütün alkollü içecekler az ya da çok kalori içerir bu nedenle her alkol kilo alınmasına katkı sağlar fakat kimisinin kalorisi az kimisinin çoktur.


Bunun sonucu olarak her alkol kilo aldırır fakat alkol eşliğinde tüketilen meze olarak adlandırılan gıdalar (cips, kızarmış patates, peynir vs. ) vücuda gereksiz ve kalıcı bir kalori sağladığından kişiler alkolden aldıkları kaloriden çok kaloriyi bu mezelerle almaktadır. O zaman ilk önce mezeler minimum seviyeye indirgenmeli ve alkolün azaltılması ile başlanmalıdır ya da alkol ile alınan kalorinin egzersizlerle yakılması gerekir. Fakat diyet yapan bir kişinin kesinlikle alkol kullanmaması gerekir ve tabi ki vücuda zararı da eklenirse hiç kimsenin almaması gereken bir gıdadır.

Alkol Kalori Cetveli

En az kalori içeren alkol olarak bilinen şarap bunu içerdiği tannin gibi maddelerden alır fakat şarapta bile bulunan kalori miktarı diyetin dengesinin şaşmasına neden olacak kadardır. Bir kadeh şarapta ortalama olarak 85 kalori vardır ki buda küçümsenecek bir rakam değildir. Bunun yanı sıra en çok kalori içeren alkol ise ki bu alkolün diyette olan olmayan alkolherkesin kalori dengelerini ters düz edecek bir rakamdadır. Bu alkol rakıdır bir kadeh rakıda ortalama olarak 335 kalori bulunur fakat halk arasında duble olarak adlandırılan kadehlerde 600′ e yakın kalori bulunur. Yani alkollü içeceklerin hem kilo bakımından hem de bütün olarak organlara verdiği zarar olarak içilmesi zararlıdır.

,alkol kilo yaparmı,alkol kilo aldırırmı,alkol kilo aldırır mı,içki kilo aldırırmı,rakı kilo yaparmı
26 Ocak 2010 15,764 yorum yapılmamış

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir