Anasayfa » Zayıflamanın Püf Noktaları

Formda Kalmak İçin Ne Yapmalı? Formda Kalmak İçin Yapılması Gerekenler

Bu yazımızda, formda kalmak için ne yapmalı sorusunun yanıtlarını sizlere vermeye çalışacağız. Formda kalmak için ne yapmalı diyenlerdenseniz, formda kalmak için yapılması gerekenleri yazımız içerisinde bulabileceğinizi belirtmek isteriz. Formda kalmak için ne yapmalı diyorsanız, tüm altın önerilerimizin öncesinde, yediklerinizi, ve yaptığınız egzersizleri not almanızın gerekliliğini belirtmemiz gerekmektedir. Ana öğünlerde ne yediniz, ara öğünlerde ne yediniz, hangi egzersizleri yaptınız, siz yemek yerken yanınızda kimler vardı, o yemekleri yerken neler hissettiniz… Formda kalmak için ne yapmalı sorusunun yanıtı ilk olarak, formda kalmak için yapılması gerekenler arasında budur. Bu şekilde, sizi şişmanlatan nedenleri, kilo vermenizi engelleyen sebepleri öğrenmiş olursunuz, ve bu sayede, formda kalmak için ilk adımı atmış olursunuz. Bunun ardından, formda kalmak için ne yapmalı sorusunun yanıtı olarak formda kalmak için yapılmaması gerekenlerden; ve hatalardan söz edelim:


Formda kalmak için ne yapmalı sorusunun yanıtları arasında, formda kalmak için yapılması gerekenler arasında yer almayan bir öneri: öğün atlamaktır. Öğün atlayan, çok fazla yemek yiyen; hızlı yemek yiyen, ve lokmaları çiğnemeden yutan kişiler, formda kalmak için bir adım geridedirler. Formda kalmak için yapılmaması gerekenlerden bir başkasının da yemek yerken televizyon izlemek olduğunu belirtmek gerekmektedir. Suyu az tüketmek, veya hiç su içmemek de, formda kalmak için yapılmaması gerekenler arasında yer almaktadır. Akşam yemeğinden sonra hala bir şeyler atıştırmak; ve strese girdiği anda fazla yemek yemek gibi şeyler yapmak da formda kalmak için yapılmaması gerekenler arasında yer almaktadır…
Formda kalmak için yapılmaması gerekenlerin sonrasında, formda kalmak için ne yapmalı sorusunu yeniden sormamız gerekmektedir.. İşte formda kalmak için yapılması gerekenler:
Formda kalmak için yapılması gerekenler arasında, can sıkıntısı nedeniyle sürekli atıştırmak için dolap kapağını açmamalısınız. Formda kalmak için yapılması gerekenler arasında, yemeklerin küçük lokmalar halinde, ve iyi çiğnenerek yenilmesinin gerekliliği de yer almaktadır. Yemekleri servis ettiğiniz yer ile, yemek yediğiniz yerin birbirinden farklı mekanlar olmasına dikkat edin. Servis ettiğiniz porsiyonların küçük olması da önemli tabi. Yemek biter bitmez masadan kalkmanızın gerekliliği de, formda kalmak için yapılması gerekenler arasında yer alan önemli bir başka faktör olarak karşınıza çıkacaktır. Formda kalmak için ne yapmalı sorusunun yanıtları arasında yer alan, formda kalmak için yapılması gerekenlerden bir diğeri de, doyana kadar sebze yemeği, ve sossuz salata yeme hakkınızın bulunmasıdır. Formda kalmak için yapılması gerekenler arasında, tüketilen hamur işleri, ve kızartmaların azaltılmasından da söz etmek gerekmektedir. Stres halinde mutfaktan uzak durmanız da formda kalmak için yapılması gerekenler arasında sayılmaktadır.
Formda kalmak için yapılması gerekenler arasında, günde üç ana öğün, üç ara öğün tüketmenin gerekliliği de yer almaktadır, öğünleri kesinlikle atlamamanız gerekmektedir. Formda kalmak için yapılması gerekenler arasında, günde en az iki litre su içmenin gerekliliğinden de söz etmek gerekmektedir, su, formda kalmak için sindirimi hızlandırmaktadır.

,formda kalmak için yapılması gerekenler,formda kalmak için neler yapılmalıdır,formda kalmak için ne yemeli,formda kalmak iin yaplmas gerekenler,kilo verirken yapılması gerekenler veyapılmaması gerekenler
21 Nisan 2012 546 yorum yapılmamış

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir