Anasayfa » Bel Çevresi, Zayıflamanın Püf Noktaları

Nasıl Yağ Yakılır? Yağ Yakmanın Yolları

Zayıflamak isteyen, kilo vermek isteyen kişilerin yapmaları gereken en önemli şey düzenli beslenmek; ve sağlıklı egzersiz yaparak, vücutlarındaki var olan yağları yakmaktan geçmektedir. Peki yağ yakan yiyecekler nelerdir? Yağ yakan içecekler nelerdir? Yağ yakan egzersizler hangileridir? Bu yazımızda size, nasıl yağ yakılır sorusunun cevabını vermeye çalışacağız…

Nasıl Yağ Yakılır? Yağ Yakmanın Yolları

Bol su için: Nasıl yağ yakılır; ve sağlıklı zayıflama için neler yapılır sorularının ilk cevabıdır bol miktarda su içmek. Siz eğer bol su içerseniz, metabolizmanız hızlanarak düzene girer. Sizin bağırsaklarınızın çalışmasını sağlayan da bol miktarda sudur. Bunun yanında, su içmek, enerji harcamanızı sağlamaktadır.


Siz eğer aç karna su içerseniz, vücuttaki toksik maddelerin ve yağların atılımı daha kolay olacaktır. Bununla birlikte günde ne kadar su içmeliyim derseniz, gün içerisinde en az iki litre su içmeniz önerilmektedir.
Gün içerisinde sık sık yemek yiyin: Sağlıklı zayıflamanın anahtarı olmakla birlikte, nasıl yağ yakılır sorusuna da verilebilecek cevaplardan biridir gün içerisinde sık; fakat az yemek yemek. Ana öğünlerinizi kesinlikle atlamamak suretiyle, her ana öğün arasında ara öğün tüketimi de gerçekleştirir; fakat bu öğünlerde az yerseniz, metabolizmanızın hızlanması söz konusu olacak; ve siz yağ yakmaya başlayacaksınız. Gün içerisinde sık yemek yemek, sizin kan şekerinizi de düzenlemesi sebebiyle, acıkmanızı; dolayısıyla da çok yemek yemenizi önleyecektir.
Aminoasit alımını arttırın: Sağlıklı zayıflamak; ve yağ yakmak konusundaki merakınız için verilebilecek bir başka yanıt da budur. Protein ağırlıklı beslenmeniz gerekmektedir. Eğer siz protein ağırlıklı beslenirseniz, iştah dengenizde bir düzelme olacak; bununla birlikte metabolizmanız da hızlanarak yağ yakımı olanaklı hale gelecektir. Fakat beslenme düzeninizde protein çok fazla yer almıyor; ve siz yağ yakmaya çalışıyorsanız, yanlış yolda yürüyorsunuz demektir. Çünkü karbonhidrat ağırlıklı beslendiğinizde, vücudunuzda bulunan protein enerji olarak harcanacak; ve bu nedenle de siz kaslarınızdan, ve vücudunuzda zayıf olan bölgelerden zayıflamaya başlayacak; ve yağ yakamayacaksınız demektir. O halde, beslenme düzeninizde protein tüketimini arttırmanız gerekmekte demektir.
Çiğ sebze ve meyveler tüketin: Nasıl yağ yakılır sorusunun yanıtlarından bir diğeri de çiğ besin tüketilmesinin gerekliliğidir. Siz eğer çiğ besin tüketirseniz, vücudunuza daha fazla posa; dolayısı ile de lif alırsınız. Beslenme düzeninizde yer alan daha fazla lif, sizin daha hızlı bir metabolizmaya sahip olmanıza; dolayısı ile de sağlıklı zayıflamanıza; ve yağ yakmanıza yardımcı olacaktır. Sofralarınızdan salatayı eksik etmeyin.
Şeker tüketimini azaltın: Yağ yakmak istiyorsanız, kesinlikle şeker tüketimini azaltmanız gerekmektedir. Çünkü, siz şekerli besinler tükettiğinizde ki bahsedilen şeker meyvelerin içindeki şeker değil, işlenmiş şekerdir, pankreas insülin hormonu salgılamaya başlanacak; ve insülinin salgılanması durumunda hücrelerin içerisine enerji dolacaktır. Gereksinim duyulan enerji harcanacak; fakat, gereğinden fazla olan enerji yağ toksinlerine dönüşerek vücutta depo edilecektir. Bu nedenle, şeker tüketimini azaltmanız gerekmektedir.
Aldığınız kaloriye dikkat edin: Yağ yakmak istiyorsanız, gün içerisinde alacağınız kalori miktarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Siz eğer, egzersiz yaparsanız, daha fazla kaloriyi enerjiye dönüştürerek dışarı atacağınızı da bilmelisiniz. Bu durum, sizin günlük almanız gereken kalori miktarından daha fazla kalori harcamanıza; dolayısı ile de yağ yakmanıza neden olacaktır. Fakat, gün içerisinde alacağınız kalorinin de, vitamin, mineral, lif gibi sağlıklı bileşikleri içerdiğinden emin olmanız gerekmektedir. Bu sayede, sağlıklı zayıflamaya bir adım daha yaklaşmanız olanaklı hale gelecektir.
Atıştırmalıklarınızı dikkatli seçin: Sağlıklı zayıflamak ve yağ yakmak istiyorsanız, atıştırmalıklarınızı dikkatli seçmeniz gerekiyor demektir. Siz eğer atıştırmalık olarak cips, kuruyemiş, tuzlu ya da şekerli yiyecekleri tercih ederseniz, yağ yakımını gerçekleştiremez; ve kilo alırsınız. Fakat atıştırmalık olarak glisemik indeksi düşük mısır gevrekleri, ya da erik gibi besinleri tüketirseniz, yağ yakmak sizin için daha kolay bir iş haline gelecek, tercih ettiğiniz atıştırmalıklar kilo vermenizde size yardımcı olacaktır.
Doğru karbonhidrat seçimi: Doğru karbonhidrat seçimi, sizin daha sağlıklı zayıflamanıza ve yağ yakmanıza yardımcı olması açısından önem arz etmektedir. Doğru karbonhidrat seçimi ile, insülin seviyeniz düşer; ve siz yemek yedikten sonra vücudunuzda yağ depolanmasını önlemiş olursunuz. Doğru karbonhidratların içeriklerinde posa, mineral; ve vitaminler yer almaktadır.
Beslenmenizde posalı; ve lifli besinler çoğunlukta olsun: Posalı ve lifli gıdalar denildiğinde aklınıza ilk olarak, çiğ sebzeler ve meyveler gelmektedir. Posalı ve lifli gıdalar, bağırsaklarınız tarafından emilmeden dışarı atılan besinlerdir. Bu nedenle, sizi sağlıklı beslenmenize ve yağ yakmanıza yardımcı olmaktadırlar.
Yavaş yemek yiyin: Nasıl yağ yakılır, sağlıklı zayıflama nasıl olur sorularının yanıtlarından bir başkası da, yavaş yemek yemektir. Siz lokmalarınızı çok çiğner; ve yavaş yerseniz, daha çabuk, daha az yemek yiyerek doyarsınız ve bu durum da sizin yağ yakmanıza yardımcı olması; ve sağlıklı zayıflama eylemini gerçekleştirmenizi sağlamaktadır.

,nasıl yağ yakılır,yağ nasıl yakılır,yağlar nasıl yakılır,vücuttaki şeker nasıl yakılır,bel çevresi kalınlığı
20 Mart 2012 8,342 yorum yapılmamış

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir