Anasayfa » Zayıflamanın Püf Noktaları

Yağ Yakmak için Yağ Yakıcı Besinler- Yağ Yaktıran Yiyecekler

Zayıflamak ve kilo vermek isteyen kişiler, yağ yakmak durumundadırlar. Yağ yakmak için ise bir takım kuralların bilinmesi gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse: yağ yaktıran yiyecekler; ve yağ yaktıran egzersizler bulunmaktadır. Biz sizlere bu yazımızda, yağ yaktıran yiyeceklerden söz edeceğiz…

Yağ Yaktıran Yiyecekler
Greyfurt: Greyfurtun içeriğinde, greyfurta acı tadını veren inositol isimli bir madde bulunmaktadır. Bu madde, yağ yakıcı bir özelliğe sahiptir. Dolayısı ile, her yemekte düzenli olarak yarım greyfurt tüketen; ya da içilecek olan 150 gram greyfurt suyunun, iki hafta içerisinde iki kilo verdirdiği gözlemlenmiştir.


Greyfurt yağ yakan yiyecekler arasında yer alırken, bunun yanında, kolesterol seviyesini; ve insülini düşürücü etki göstermektedir.
Yeşil Çay: Yağ yakan yiyecekler arasında yer alan yeşil çay, metabolizmanın hızlanmasını sağlamakta; ve bu sayede de yağ yakıcı özellik göstermektedir. Yeşil çayın, her yemek sonrasında bir fincan olarak içilmesi gerekmektedir. Günde beş fincan yeşil çay içen bir kişi, gün içerisinde aldığı kalorilerin 70 – 80 arası bir kısmını yakmaya yardımcı olmaktadır. Bununla birlikte, yeşil çayın faydaları arasında sadece yağ yakıcı etkisi değil, kansere karşı etkisinden de söz etmek gerekmektedir.
Az yağlı süt ürünleri: Yağ yakan yiyecekler arasında yer alan az yağlı süt ürünlerini tüketen kadınlar, az yağlı süt ürünlerini gerektiği kadar tüketmeyen kadınlardan %70 oranında daha fazla yağ yakmaktadırlar. Az yağlı süt ürünlerinin yağ yakma etkisi, içeriklerinde bulunan kalsiyumun etkisidir. Kalsiyum yağ yakıcı etkisi ile bilinmektedir. Az yağlı süt ürünlerinin yağ yakması isteniyorsa, günde 3 – 4 sefer tüketilmeleri gerekmektedir.
Su: Su bir yiyecek değil içecektir; fakat yağ yaktıran besinler grubunda yer almaktadır. Su içmek, metabolizmanın hızlanmasını sağlarken, bununla birlikte kanda bulunan glikoz seviyesinin de belirli bir dengede kalmasını sağlamaktadır. Aksi takdirde su içmeyen kişilerde yorgunluk belirtileri ve baş dönmesi görülebilmektedir. Gün içerisinde en az 1.5 litre su içmek, yağ yakımına yardımcı olan metabolizmanın %30 oranında daha hızlı çalışmasına yardımcı olmaktadır.
Protein açısından zengin besinler: Yağ yaktıran yiyecekler arasında yer alan protein içerikli besinler, yağ yakma özelliklerini, sindirim sistemini daha hızlı çalıştırmalarından alırlar. Protein içerikli besinlerin sindirilmesi için, sindirim sistemi daha fazla kalori kullanmak durumundadır. Bu durum ise, günlük ortalama 150 – 200 kalori daha fazla enerjinin harcanması anlamına gelmektedir. Protein içerikli besinler, kas yapımını sağlamaktadırlar.
Baharatlar: yağ yaktıran yiyecekler arasında yer alan baharatların en etkilisi kırmızı ve acı biberdir. Baharatlar adrenalin seviyesini arttırır; ve bu sırada da metabolizmayı hızlandırırlar. Bu nedenle, yağ yakmak isteyen kişilerin bol baharatlı yiyecekler tüketmeleri önerilmektedir.

,ender saraç yağ yakıcı çay,yağ yakıcı diyet ender saraç,gürkan kubilay yağ yakıcı madde,yağ yakan yiyecekler gürkan kubilay,ender saraç yağ yakıcı
7 Haziran 2012 3,417 yorum yapılmamış

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir