Anasayfa » Ender Saraç Zayıflama Önerileri, Zayıflamanın Yolları

Ender Saraç Sağlıklı Zayıflamanın Yolları

Nasıl Sağlıklı Zayıflarım? Nasıl sağlıklı zayıflanır? Sağlıklı zayıflamak için ne yapmalıyız? Ender Saraç Sağlıklı Zayıflamanın Yolları, sağlıklı zayıflama tavsiyeleri


saglikli-zayiflama-yollari

Zayıflamak istiyorum, zayıflamak için ne yapmalıyım?

Zayıflamak ve kilo vermek, günümüzün en önemli sorunları arasında yer alıyor. İnce ve zayıf görünmek için şok diyetler yapılıyor, zayıflama haplarına bir servet yatırılıyor, zayıflama aletleri alınıyor, zayıflama kemeri kullanılıyor ve egzersiz yapmak için spor salonlarına koşuluyor. İnce görünmek için bu kadar uğraş veriliyor, ama önemli olan sağlıklı zayıflamak. Sağlığınızı koruyarak kilo vermek için neler yapmanız gerektiği konusunda ünlü diyetisyen Ender Saraç şu tavsiyeleri veriyor.

Sağlıklı Zayıflamanın Yolları:

Sağlıklı Zayıflama ve Bedenin Yapıtaşları

Zayıflarken sadece kilo kaybetmeye değil, mevcut kilonun sağlıklı yapıtaşlarından ve hücrelerden oluşmasına da özen göstermeliyiz.

Mesela, bir kişi hazır gıdalar ile beslenip, tok kalabilir de, zayıflayabilir de. Fakat, alerjik sorunlar,sindirim sisteminde bir bozukluk, kabızlık, böbrek ve safra kesesinde taşcıklar oluşabilir. Yani, amaç, zayıflama ile birlikte, sağlık dengesini de korumak olmalı.

Mesela; Lifli ve çeperli taze gıdalarla beslenen bir kişinin kilosu, ortalamanın biraz üstünde olsa bile, genel olarak sağlıklı ve dengeli bir yapıya sahip olabilir.

Kişinin rakamsal kilosunun, hangi yapıtaşlarından oluştuğu kadar, vücutta nasıl yerleştiği ve dağıldığıdı da önemlidir.

Verilen örneklere göre, ikisi de 100 kg olan, biri, yalnızca kırmızı etle, diğeri ise çeperli gıdalarla, tahıl, bakliyat vesebzeyle beslenen iki kişiyi ele alalım. Bu iki kişi, tartı üzerinde aynı kiloda olsalar da, sağlık açısından elbette ikincisinin daha iyi durumda olduğunu söyleyebiliriz.

Sağlıklı kilo vermek için ne yapılmalı?

Diyetlerde, vücuttaki kilonun atılması kadar, toksik dokuların azaltılması, bazı hayati organların, örneğin kemik yoğunluğunun, ince bağırsakların yüzey uzunluğunun artması ve vücuttaki kütlesel dağılımın da değişmesi önemlidir. Mesela; ayurveda tipi diyetlerde az kilo verip, kendini baya incelmiş bulunlar çoğunluktadır.

Sürekli diyet yapmak faydalı mıdır?

Kişi, kilo verirken hangi beden tipine uyduğunu bilmelidir.

Yaşlılık, hamilelik, loğusalık, ameliyat öncesi ve sonrası kronik hastalıklar gibi özel durumlar da diyet yapılmaz. Bu kişilerin kendilerine özgü beslenme şekli olmalıdır.

Bluğ çağındaki öğrencilerin, yoğun ders dönemlerinde, sürekli diyet yapmaları sağılıklı değildir.

Çalışma tempoları fazla olan kişilerin, sürekli diyet yapmaları da sakıncalıdır.

Sürekli diyetler, kişinin savunma mekanizmasını yeni, bağışıklık sistemini bozar.  Gelişme çağında olan kişilerin, gelişimini engeller.

Spor yaparak, güneş ışığından faydalanarak ve sebze, meyve yiyerek zayıflamaya çalışmak, sağlıklı zayıflamadır.

Ender Saraç tüm sağlıklı zayıflama, diyet programları, zayıflama tavsiyeleri konulu yazılarımız için tıklayın:

Ender Saraç Zayıflama önerileri

Sağlıklı zayıflamak için tavsiyeler, sağlıklı zayıflamanın yolları konulu tüm yazılarımız< için tıklayın: Sağlıklı zayıflama yöntemleri

,sağlıklı zayıflamanın yolları ender saraç,endersarac site bolgesel zayiflama,saglikli zayiflamanin yollari ender sarac,sağlıklı zayıflama yöntemleri ender saraç,sağlıklı zayıflama yöntemleri
9 Ekim 2009 10,248 yorum yapılmamış

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir